بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
ویدئو
هفته کتاب
ورود
با اعلام اسامی برگزیدگان دو پویش ملی از سوی معاونت توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی عمومی کشور؛ دو گیلانی در جمع برترین های پویش «کتابخوانان عاشورایی» و «خادم ارباب کیست؟» همزمان با میلاد پیامبر خاتم حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) اسامی برگزیدگان دو پویش سراسری «کتابخوانان عاشورایی» و «خادم ارباب کیست؟» با معرفی سمیه رمضانی هوشمند، کتابدار کتابخانه عمومی چابکسر و رابط فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر و ستایش محمدی، عضو کتابخانه عمومی زنده یاد فرشید احمدی رستم آباد شهرستان رودبار از سوی معاونت توسعه‌ کتابخانه های عمومی و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور اعلام شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، معاونت توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد هم‌زمان با هفدهم ربیع‌الاول، روز ولادت با سعادت پیامبر خاتم حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) برگزیدگان دو پویش «کتابخوانان عاشورایی» و «خادم ارباب کیست؟» را که در ایام محرم و صفر به‌صورت ملی برگزار شده بود را معرفی کرد.

برگزیدگان پویش خادم ارباب کیست را در اینجا ببینید.

برگزیدگان پویش کتاب‌خوانان عاشورایی را در اینجا ببینید.

پویش «خادم ارباب کیست؟»

پویش ملی خادم ارباب کیست با مشارکت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و مؤسسه پویش مهربرنا با محوریت کتاب خادم ارباب کیست؛ درس‌هایی از کلاس حضرت جون نوشته علی‌اصغر علوی، از هفتم تا بیست و هشتم صفر ویژه گروه سنی نوجوان با هدف فعالیت عملی بر محور کتاب برگزار شد. شرکت کنندگان برترین تجارب خود را از کارهای خوبی که بعد از مطالعه کتاب انجام داده‌اند، در صفحه پویش اعلام کردند.

در این پویش ۴۰۶۴۳ نفر شرکت کرده و ۸۶۶۱ اثر به مرحله قرعه‌کشی راه یافتند. از میان آثار رسیده ۱۵۱۰ اثر در مرحله اولیه از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ارسال و در نهایت بر اساس داوری صورت‌گرفته اسامی ۲۲۰ برگزیده این پویش معرفی شدند.

شاخص‌هایی که در انتخاب کیفی آثار نقش داشته است، خلاقیت و نوآوری، تناسب با سن، ارتباط با موضوع پویش و ... بوده است و به برگزیدگان جایزه نقدی، یک جلد از منبع مسابقه و بسته تبرکی امام رضا (ع) به همراه لوح یادبود اهداء خواهد شد.

پویش «کتابخوانان عاشورایی»

پویش ملی کتابخوانان عاشورایی با محوریت اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی از روز عاشورا آغاز شد و تا ۲۸ صفر ادامه یافت و در قالب‌هایی چون معرفی کتاب با موضوعات عاشورا، محرم، صفر، اربعین امام حسین علیه‌السلام، پاراگراف کتاب (معرفی کتاب عاشورایی در یک متن)، نقاشی (ویژه کودکان بر اساس وقایع عاشورا)، استوری و پست در صفحات اینستاگرام با معرفی کتب عاشورایی، تولید پوستر معرفی کتاب عاشورایی و موشن گرافی با هدف تبیین قیام عاشورا و آشنایی مخاطبین با سیره امام حسین (ع) از طریق فعالیت‌های ترویجی برای دو گروه سنی کودک و نوجوان و بزرگسال برگزار شد.

گفتنی است سمیه رمضانی هوشمند، کتابدار کتابخانه عمومی حاج آقا شفیعی چابکسر و رابط فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر و ستایش محمدی، عضو کتابخانه عمومی زنده یاد فرشید احمدی رستم آباد شهرستان رودبار  بترتیب جزو برگزیدگان پویش "کتابخوانان عاشورایی" و "خادم ارباب کیست؟" هستند. 

 [PageVisit]