بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
ویدئو
هفته کتاب
ورود
در نشست ویژه ای با حضور فرماندار شهرستان آستارا؛ اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا به عنوان دستگاه برتر حوزه پدافند غیرعامل معرفی شد با حضور فرماندار شهرستان آستارا، جلسه مشترک شورای پدافند غیر عامل این شهرستان با معرفی اداره کتابخانه های عمومی آستارا به عنوان دستگاه برتر این حوزه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، نشست مشترک شورای پدافند غیر عامل شهرستان آستارا روز سه شنبه(29مهر) به ریاست عباس صابر، فرماندار شهرستان آستارا و با حضور اعضای این شورا، آرزو عباس زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی آستارا، روسای ادارات و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
فرماندار شهرستان آستارا در ابتدای این نشست با بیان اینکه پدافند غیرعامل به جهت موقعیت مرزی آستارا اهمیت زیادی دارد و نقاط حساس و بحرانی شهرستان باید شناسایی شود ازدستگاه‌های اجرایی خواست، اصول پدافندغیرعامل را در اجرای طرح‌های عمرانی به منظور بازدارندگی در برابر بحران‌های احتمالی لحاظ کنند و در این رابطه نظارت کافی اعمال کنند.
عباس صابر با تاکید بر لزوم گردآوری اطلاعات پیرامون پدافند غیرعامل در ساختمان ها و طرح های عمرانی دستگاه های اجرایی، موضوع پدافند غیرعامل را محدود و منحصر به مناسبت ها ندانست و بر رعایت دستورالعمل های موجود در این خصوص در همه ایام تاکید کرد.
صابر همچنین اضافه کرد: سازمان پدافند غیرعامل در سال ۸۲ به فرمان مقام معظم رهبری برای تعدیل آسیب پذیری، کاهش خسارت، صرفه جویی و کاهش هزینه های تسلیحاتی شکل گرفت و در این حوزه رعایت اصول ایمنی در برابر تهدیدها، حوادث طبیعی و غیرطبیعی از اصلی ترین اهداف آن نام برده شد.
فرماندار شهرستان آستارا همچنین در این نشست ضمن قدردانی از دستگاه های اجرایی فعال در حوزه رعایت دستور العمل های پدافند غیرعامل از اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا و چند دستگاه اجرایی و رسانه دیگر به عنوان فعالین این حوزه یاد و با اهدای لوح تقدیر گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل از آرزو عباس زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان تقدیر کرد.
گفتنی است شهرستان استارا هم اکنون دارای4باب کتابخانه عمومی در شهر استارا، لوندویل و روستای ویرمونی است که حتی در ایام فراگیری بیماری کرونا نیز همچون دیگر کتابخانه های عمومی استان به ارائه خدمات کتابخانه ای و برگزاری برنامه های فرهنگی در فضای مجازی می پردازند.
 [PageVisit]