بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان
حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان


قربانی، مسئول تشکل های مردم نهاد استانداری گیلان
قربانی، مسئول تشکل های مردم نهاد استانداری گیلان

پیمان بازدیدی، نماینده سازمان های مردم نهاد استان و مدیرعامل موسسه محیط زیستی سرزمین ایده آل
پیمان بازدیدی، نماینده سازمان های مردم نهاد استان و مدیرعامل موسسه محیط زیستی سرزمین ایده آل

گلنار نظامی، مسئول خیریه ایزد دوستان
گلنار نظامی، مسئول خیریه ایزد دوستان


زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها
زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها

عابد رمضانی پور، رئیس اداره مشارکت ها و همکاری ها
عابد رمضانی پور، رئیس اداره مشارکت ها و همکاری ها
در نشستی با نمایندگان تشکل های مردم نهاد استان؛ راهکارهای نقش آفرینی بیشتر تشکل های مردمی در توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه در گیلان بررسی شد مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست صمیمی با نمایندگان و مسئولین تشکل های مردم نهاد، کسب عناوین شهر دوستدار کودک، پایتخت کتاب ایران و نیز شهر و روستای دوستدار کتاب ایران را نیازمند همگرایی مسئولین و مردم با هم افزایی بیشتر نهادها، تشکل ها و سمن های فعال در حوزه کتاب و کتابخوانی در گیلان عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، نشست مسئولین تشکل های مردم نهاد روز پنجشنبه(30مرداد) با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها و مسئولین این اداره کل، مسئول تشکل های مردم نهاد استانداری گیلان، پیمان بازدیدی، نماینده سازمان های مردم نهاد استان و مدیرعامل موسسه محیط زیستی سرزمین ایده آل و گلنار نظامی، مسئول خیریه ایزد دوستان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سالن اجتماعات اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد.
کرمی: لزوم همگرایی مسئولین و مردم با هم افزایی بیشتر نهادها، تشکل ها و سمن های فعال در حوزه کتاب و کتابخوانی
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این نشست که به منظور شناسایی ظرفیت ها و توانمندی های تشکل های مردم نهاد استان گیلان و شناسایی اهداف مشترک در جهت توسعه و ترویج کتاب و کتابخوانی در میان اقشار مختلف مردم با حضور نمایندگان این تشکل ها برگزار شد ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدلله الحسین(ع) و یاران وفادار ایشان، به اتفاقات مثبت فرهنگی در جامعه با حضور و نقش آفرینی نهادهای مردمی اشاره کرد و گفت: نهادها و تشکل های مردمی بازوان توانای نظام در عرصه خدمت رسانی به مردم هستند.
پریسا کرمی اقدامات عملی بدون چشمداشت و با انگیزه های حمایتی را از شاخصه های اصلی این نهادها عنوان کرد و با اشاره به همکاری مجموعه کتابخانه های عمومی استان با بخشی از این تشکل ها و سمن ها به تجربه موفق این همکاری ها نیز اشاره کرد.
کرمی همچنین تبلیغ و توسعه کتاب و کتابخوانی را یکی از عرصه های مهم فرهنگی برشمرد که می توان با هم افزایی میان گروه های مختلف مردمی در این فضا ورود کرده و اتفاقات بسیار ارزشمندی را رقم زد.
وی در ادامه به تلاش مجموعه کتابخانه های عمومی استان در راستای ایجاد فضای حضور و نقش آفرینی اقشار مختلف مردم در کتابخانه ها نیز اشاره و از ایجاد بخش ویژه نوجوانان در کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان، ایجاد بخش ویژه سالمندان برای نخستین بار در کشور در کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت(سبزه میدان)، ارسال کوله های کتاب به مناطق ییلاقی فاقد کتابخانه، همکاری با موسسات خیریه فعال در حوزه کودکان کار و نیز موسسات علمی آموزشی نظیر بنیاد آموزشی قلمچی به عنوان بخشی از این اقدامات یاد کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در پایان صحبت های خود به اقدامات این مجموعه در حوزه شهر دوستدار کودک، پایتخت کتاب ایران و نیز شهر و روستای دوستدار کتاب اشاره کرد و کسب این عناوین را نیازمند همگرایی مسئولین و مردم با هم افزایی بیشتر نهادها، تشکل ها و سمن های فعال در حوزه کتاب و کتابخوانی دانست.
قربانی: نقش آفرینی مردم در فعالیت های اجتماعی، اثربخشی این اقدامات را تضمین می کند
مسئول تشکل های مردم نهاد استانداری گیلان نیز در این نشست به همکاری خوب سمن ها و گروه های مختلف مردمی با دولت در پیشبرد اهداف مختلف در حوزه فرهنگ، محیط زیست، بهداشت، درمان و رسیدگی به مردم مناطق سیل و زلزله زده کشور اشاره کرد.
قربانی همچنین یادآور شد برای موفقیت اجرای برنامه ها و فعالیت های اجتماعی حضور و نقش آفرینی مردم می تواند اثربخشی این اقدامات را تضمین کند.
اعلام آمادگی تشکل های مردمی برای همکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی
در ادامه این نشست پیمان بازدیدی، نماینده سازمان های مردم نهاد استان و مدیرعامل موسسه محیط زیستی سرزمین ایده آل و گلنار نظامی، مسئول خیریه ایزد دوستان گیلان ضمن اعلام آمادگی حضور و همکاری در برنامه ها و اهداف مجموعه کتابخانه های عمومی استان عملکرد مجموعه کتابخانه ها را نشان دهنده برنامه بلند مدت آن برای رسیدن به هدف مهم آگاهی مردم و ایجاد شعور اجتماعی عنوان کردند.
گفتنی است گزارش زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان در خصوص اقدامات و فعالیت های مختلف این مجموعه در حوزه اجرای برنامه های مشترک با نهادهای مردمی و اشاره به موفقیت آمیز بودن این همکاری ها، پایانبخش این نشست بود.پیمان بازدیدی، نماینده سازمان های مردم نهاد استان و مدیرعامل موسسه محیط زیستی سرزمین ایده آل
گلنار نظامی، مسئول خیریه ایزد دوستان

زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها

عابد رمضانی پور، رئیس اداره مشارکت ها و همکاری ها
 [PageVisit]