بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
طی حکمی از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ دبیر اجرایی محفل ادبی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان منصوب شد مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان طی حکمی، مرضیه فرمانی را بعنوان دبیر محفل ادبی دکتر معین اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان منصوب کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، پریسا کرمی در این حکم که در راستای ایجاد بستر های لازم برای شناسایی و حمایت از شعرا، اصحاب قلم، پیشکسوتان عرصه ادبیات و شعر و برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان بصورت فیزیکی و مجازی اشاره شده مرضیه فرمانی را به عنوان دبیر محفل ادبی دکتر معین اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان انتخاب و منصوب کرد.
همچنین در حکم مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
سرکار خانم مرضیه فرمانی  
سلام علیکم
   نظر به جايگاه والاي ادبيات فارسي در تقويت بن مايه‌هاي فرهنگي؛ ضرورت ايجاد و توسعه محافل ادبي در كتابخانه‌هاي عمومي كشور با هدف جذب افراد مستعد، جوانان و علاقه‌مندان، هدايت جريان شعر و ادبيات متعهد و تبديل كتابخانه‌ها به پايگاه اجتماعي و با عنايت به تعهّد، تخصّص و تجارب ارزشمند سركار‌عالی؛ بر اساس ماده 4 آئين‌نامه" دستورالعمل تشكيل محافل ادبي" به شماره 56588/51/ك ن مورخ 26/11/98، به موجب این حکم به مدت يك سال، به عنوان «دبير محفل ادبي استان گیلان» منصوب می‌شوید.
امید است با اتكال به خداوند منان و بهره‌گيري از دانش و پيشينه تخصصي و همكاري با اعضاي محترم، در اجراي شرح وظايف و مسئوليت هاي مندرج در دستورالعمل مذكور، كوشا، ساعي و مويد باشيد. ان‌شاء‌الله
 
                                      کرمی
                                       مدیرکل

گفتنی است مرضیه فرمانی، متولد سال ۱۳۶۸، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی و از شعرا و نویسندگان و فعال استان گیلان است که افتخارات بسیاری را در کارنامه کاری خود دارد.
داوری بخش شعر کنگره ملی شعر در امتداد فجر بسیج هنرمندان استان یزد در سال 98، کسب مقام اول در کنگره شعر رضوی اقوام ایرانی شیراز در سال 97، کنگره ملی شعر ترنم حماسه تهران در سال 96، جشنواره ملی شعر بسیج قم در سال 96، جشنواره شعر بانوان اهل بیت مشهد در سال 96، کنگره ملی شعر ملک ملکوت اندیمشک در سال 95 ، جشنواره بین المللی امام رضا دربخش شعر مطبوعات سال 92 و کسب عنوان برگزیده جشنواره ها و کنگره های ادبی در سطح ملی و نیز ترانه سرایی تیتراژ برنامه های مختلف تلویزیونی چون برنامه دعوت شبکه 1، برنامه ی شام ایرانی و سریال همسایه ها از دیگر افتخارات این شاعر جوان گیلانی است.
مجموعه شعر ناشناسنامه، شرحه، فروپاشی (شایسته تقدیر جایزه کتاب سال جوانان کشور)، ماه در مه و مجموعه شعر نوجوان با عنوان احسان ماندگار از آثار مرضیه فرمانی می باشند.

 
 [PageVisit]