بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
ویدئو
هفته کتاب
ورود
با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛ حمایت نهاد کتابخانه های عمومی کشور از چهارمین جشنواره بازی جدی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با هدف آشنایی با کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی، از جشنواره بازی جدی سال ۱۳۹۹ حمایت می‌کند.

به گزاش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، طی تفاهم‌نامه‌ نهاد کتابخانه های عمومی کشور و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ ای، نهاد کتابخانه های عمومی کشور با هدف آشنایی با کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی، برای نخستین بار، از جشنواره بازی جدی سال ۱۳۹۹ حمایت می‌کند.

بازی های منتخب جشنواره بازی جدی با موضوع معرفی و ارتقای جایگاه کتابخانه های عمومی، اهمیت شغلی کتابداران و افزایش مراجعه به آن ها؛ ترویج کتابخوانی؛‌ کتابشناسی و معرفی منابع فاخر تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال از جوایز نقدی نهاد کتابخانه های عمومی کشور بهره مند خواهند شد.

صاحبان اثر می‌توانند بازی خود را (نسخه جدید یک بازی یا نسخه به روزرسانی شده بازی در دوره‌های قبل جشنواره) تا روز جمعه ۳۰ آبان‌ماه ۱۳۹۹ با مراجعه به وب سایت جشنواره به آدرس segap.ir ارسال فرمایند. پس از دریافت آثار ارسالی، بازی‌ جدی در سه مرحله مورد داوری تولید، داوری تجاری و داوری علمی قرار می‌گیرند و پس از بررسی‌های داوران، تیم‌های منتخب در مرحله نهایی، به ارائه دستاوردهای خود خواهند پرداخت.

گفتنی است، رویداد جامع جایزه بازی جدی، سالانه توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به عنوان تنها متولی این صنعت و با جذب حامیان این حوزه، برگزار می‌شود.

این رویداد در چهارمین دوره خود تلاش می‌کند تا با برگزاری سه بخش کلیدی، شامل جشنواره بازی جدی سال ۱۳۹۹، هکاتون بازی‌های جدی ۱۳۹۹ و سمپوزیوم بازی‌های جدی ۱۳۹۹، زیرساخت‌های علمی و صنعتی را برای توسعه بیش ‌از پیش بازی‌ جدی در کشور فراهم و حلقه‌های توسعه را از تحقیقات دانشگاهی تا تجاری‌سازی محصولات موجود در صنعت تقویت کند.

حامیان این دوره از جشنواره را موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد) به نمایندگی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی به نمایندگی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ وزارت ورزش و جوانان؛ شرکت هوشمند اول بهشتی (هاب)؛ ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ اداره کل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی؛ صندوق نوآوری و شکوفایی؛ دانشکده چندرسانه‌ای دانشگاه هنر اسلامی تبریز؛ دانشگاه اصفهان و شتاب‌دهنده آواگیمز تشکیل می‌دهند.

 [PageVisit]