بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
ویدئو
هفته کتاب
ورود

جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی
جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی

پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلا
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلا


نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی؛ ضرورت اصلاح قوانین مربوط به تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی در برنامه هفتم توسعه کشور جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان بر ضرورت حل مشکلات نهاد کتابخانه های عمومی در حوزه های مختلف تاکید و از آمادگی خود برای پیگیری این مشکلات در سطح عالی کشور خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، صبح امروز دوشنبه(6مرداد) با پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان دیدار و در خصوص وضعیت کتابخانه های عمومی استان، پیگیری مشکلات نهاد کتابخانه های عمومی کشور و میزان اعتبارات مورد نیاز جهت تکمیل کتابخانه مرکزی رشت تبادل نظر کرد.
نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در این دیدار که با حضور معاونین و مسئولین اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد با اشاره به مشکلات مالی کشور و نیز کمبود اعتبارات برای تامین نیازهای دستگاه های اجرایی برای اتمام پروژه های عمرانی، یکی از مهمترین راه های اتمام پروژه های در دست احداث را استفاده از ظرفیت خیرین و نهادهای حمایتی نظیر بنیاد برکت دانست.
جبار کوچکی نژاد با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس بنیاد برکت و معاونین این بنیاد به استان گیلان طرح موضوع تکمیل برخی از کتابخانه های عمومی استان در نشست با این هیات را از برنامه های خود عنوان کرد.
کوچکی نژاد همچنین به مشکلات و موانع قانونی نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز اشاره و با بیان اینکه بزودی قانون برنامه هفتم توسعه کشور در مجلس بررسی خواهد شد، بر لزوم اصلاح قوانین مربوط به تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی به نفع کارکنان و کتابداران پرتلاش این نهاد تاکید کرد.
وی همچنین لازمه اصلاح این قوانین را پیگیری های وسیع و هدفمند از سوی دست اندرکاران نهاد کتابخانه های عمومی در سطح کلان این نهاد عنوان و از آمادگی خود برای برگزاری نشست های تخصصی در کمیته اجتماعی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با مدیران ارشد نهاد خبرداد.
نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار اتمام پروژه کتابخانه مرکزی رشت با توجه به تخصیص اعتبارات لازم را یکی از مهمترین اولویت های فرهنگی استان برشمرد و گفت: امیدوار هستیم با پیگیری های صورت پذیرفته از سوی مسئولین و نمایندگان استان در نیمه دوم سال جاری شاهد افتتاح این کتابخانه در استان باشیم.
گفتنی است مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارش از وضعیت کتابخانه های عمومی استان تلاش برای اتمام پروژه های دردست احداث، ایجاد کتابخانه های عمومی قابل حمل و نقل کانکسی در مناطق کمتر توسعه یافته استان و نیز پیگیری اتمام بزرگترین کتابخانه عمومی شمال کشور تا پایان سال جاری را از مهمترین برنامه های این مجموعه عنوان کرد.
پریسا کرمی همچنین با اشاره به برگزاری جلسات تخصصی دبیرکل، معاونین و مدیران ارشد نهاد کتابخانه های عمومی کشور با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی که از ابتدای سال جاری آغاز شده، از جبار کوچکی نژاد برای حضور در این نشست های ویژه دعوت کرد.


 [PageVisit]