بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود


محمد سیف نژاد، سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی گیلان
محمد سیف نژاد، سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی گیلان


پریسا کرمی،مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان
پریسا کرمی،مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان
با هدف بررسی راهکارهای جذب اعتبارات در حوزه ساخت، تجهیز و مناسب سازی کتابخانه ها؛ کرمی با سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی گیلان دیدار کرد مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان از آمادگی مجموعه کتابخانه های عمومی برای استقرار کتابخانه های عمومی ثابت موقت و سیار برای حل مشکلات ناشی از عدم وجود کتابخانه در مناطق فاقد کتابخانه در شهر رشت خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، پریسا کرمی در دیدار با محمد سیف نژاد، سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی گیلان که با حضور محمدحسن عاقل منش، مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز گیلان و عضو شورای اسلامی شهر رشت و مجتبی رمضانی، معاون اداری و مالی اداره کل کتابخانه های عمومی استان صورت پذیرفت، با تبریک انتصاب وی در راس مجموعه ای تاثیرگزار در امر توسعه و گسترش فضاهای فرهنگی خصوصا کتابخانه های عمومی، بر هم افزایی و همفکری کارشناسان دو مجموعه در این حوزه تاکید کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان توسعه زیرساخت های کتابخانه ای خصوصا در شهر رشت با توجه به تراکم جمعیتی را از دغدغه های اصلی  این مجموعه برشمرد و با اشاره به رسالت فرهنگی کتابخانه ها، اختصاص اعتبارات مناسب برای ساخت، تجهیز و مناسب سازی فضاهای کتابخانه ای را یادآور شد.
کرمی همچنین سابقه فرهنگی مردمان استان گیلان و شهر رشت را خاطرنشان کرد و از آمادگی مجموعه کتابخانه های عمومی استان برای استقرار کتابخانه های عمومی ثابت موقت و سیار برای حل مشکلات ناشی از عدم وجود کتابخانه در مناطق فاقد کتابخانه در شهر رشت خبرداد.
وی در پایان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های مختلف کتابداران کتابخانه های عمومی در این مراکز، برگزاری دوره های مختلف آموزشی، نشست ها و محافل متنوع ادبی با حضور چهره های مطرح در حوزه کتاب و حضور پر رنگ در بستر فضای مجازی را از مهمترین ویژگی های فعالیت کتابداران در کتابخانه های امروزی برشمرد.
سیف نژاد: هجارسازی مناسب اجتماعی از تاثیرات مثبت کتابخوانی است
سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی گیلان نیز در این دیدار هجارسازی مناسب اجتماعی را از تاثیرات مثبت کتابخوانی برشمرد و گفت: هرجا کتاب و کتابخوانی گسترش داشته و مردم به مطالعه عادت دارند، معضلات اجتماعی کمتر به چشم می خورد.
محمد سیف نژاد با بیان اینکه به توسعه زیرساخت های کتابخانه ای باید بیش از گذشته اهمیت داده شود از آمادگی خود برای هرنوع کمک در این خصوص سخن گفت.


 

 
 [PageVisit]