بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود


مدیر کل کتابخانه های عمومی گیلان در نشست بررسی پروژه های نیمه تمام گیلان عنوان کرد: تکمیل پروژه های نیمه تمام کتابخانه های گیلان منوط به تأمین اعتبار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست بررسی پروژه های نیمه تمام گیلان با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان با اشاره به پروژه های در دست ساخت این مجموعه در استان، گفت: تکمیل پروژه های نیمه تمام کتابخانه های گیلان منوط به تأمین اعتبار است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، نشست بررسی پروژه های نیمه تمام گیلان دیروز چهارشنبه(11تیر) به ریاست کیوان محمدی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان و با حضور شراره کاووسی، سرپرست معاونت این سازمان؛ پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و مدیران کل دستگاه های اجرایی استان در سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این نشست ضمن ارائه گزارش از روند تکمیل پروژه های در دست احداث این اداره کل اظهار کرد: کتابخانه مرکزی شهر رشت با حمایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی با قول مساعد اداره کل راه و شهرسازی بعد از ۱۶ سال انتظار تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
پریسا کرمی با اشاره به برخی از پروژه‌های در دست اجرای اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، گفت: برخی پروژه‌ها در مناطق مختلف استان گیلان به عنوان تنها مرکز فرهنگی آن مناطق محسوب می‌شوند که در صورت نگاه ویژه تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهند رسید.
کرمی با بیان اینکه کتابخانه عمومی شلمان با پیشرفت ۴۸ درصدی در صورت تأمین اعتبار 7میلیاردو چهارصدو هشتاد میلیون ریالی تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید، افزود: کتابخانه عمومی آبکنار که از سال ۹۲ آغاز شده و در حال حاضر پیشرفت فیزیکی ۵۴ درصدی دارد در صورت تخصیص اعتبار 4میلیارد ریالی نیز تا سال آینده تکمیل و افتتاح خواهد شد.
وی ادامه داد: پروژه کتابخانه کیاشهر با ۵۱ درصد پیشرفت فیزیکی به 4میلیارد و هشتصدو هشتاد ریال اعتبار برای تکمیل نیاز دارد. مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه یکی از مهمترین پروژه‌های اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان پروژه کتابخانه مسکن مهر با توجه به بافت جمعیتی آن منطقه است، افزود: در حال حاضر طرح مطالعاتی این پروژه انجام شده در صورت حمایت و تخصیص اعتبار سی میلیارد ریالی فاز نخست این پروژه در فضای ۴۰۰ متری برای استفاده مردم ساکن در این منطقه آماده خواهد شد.
گفتنی است این نشست ویژه به منظور بررسی وضعیت پروژه های در دست تکمیل استان گیلان تا پایان سال1400 برگزار شد.


 [PageVisit]