بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
با اعلام اسامی نفرات برگزیده؛ کتابداران گیلان در پویش «هر کتابدار یک کتابخوان» رده چهارم کشور را کسب کردند با اعلام نفرات برگزیده نخستین پویش مجازی هرکتابدار یک کتابخوان، کتابداران استان گیلان رتبه چهارم کشور را از آن خود کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در پی تعطیلی اجباری کتابخانه های عمومی کشور بر اثر شیوع بیماری کرونا و بر اساس توصیه ستاد مبارزه با این بیماری، نهاد کتابخانه های عمومی با برگزاری چندین پویش و جشنواره با موضوع کتاب و کتابخوانی سعی در ایجاد فضای فرهنگی متنوع با نقش آفرینی کتابداران و اعضای کتابخانه ها با معرفی کتاب های مختلف نمود.
یکی از مهمترین این پویش های کتابخوانی که از اسفندماه سال گذشته و در نخستین روزهای شیوع بیماری کرونا و با نقش آفرینی کتابدارانی از سراسر کشور، تحت عنوان "هرکتابدار یک کتابخوان" و با موضوع معرفی کتابهای کتابخانه های عمومی برگزار شد، مورد توجه مردم، علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و کتابداران قرار گرفته و ویدیو های فراوانی را روانه دبیرخانه این پویش کرد.
در این پویش کتابخوانی که ویژه کتابداران برگزار شد، علاقمندان می بایست با ارسال فیلم معرفی کتاب در پیام رسان سروش و انتشار معرفی کتاب در اینستاگرام با هشتک #هر_کتابدار_یک_کتابخوان و منشن کردن صفحه نهاد (iranpl) در این پویش شرکت می کردند.
حال پس از اتمام مهلت شرکت در این پویش و با اعلام نفرات برگزیده نخستین پویش مجازی "هرکتابدار یک کتابخوان"، کتابداران استان گیلان رتبه چهارم کشور را آن خود کردند.
طبق اعلام دبیرخانه این پویش مجازی، سوده رئوفی، از کتابخانه عمومی شهید رجایی سنگاچین بندر انزلی با معرفی کتاب (قصه های خوب برای بچه های خوب)، نوشته مهدی آذریزدی؛ ماهره عاشقی معاف، کتابدار کتابخانه عمومی شهید مطهری شاندرمن با معرفی کتاب (در زندگی سخت نگیرید نوشته ریچارد کارلسون) و فاطمه جعفری پور، کتابدار کتابخانه عمومی آیت الله ربانی املشی شهرستان املش با معرفی کتاب (ماهی بالای درخت) اثر لیندا مالالی هانت با کسب بیشرین امتیاز به عنوان نفرات برگزیده کشور در این پویش کشوری انتخاب شدند.
همچنین مریم فرزام جود، زهرا بدن آرا، سمیه رمضانی، حسن هاشمی، میثم بابائی، فاطمه حنفی، فیروزه برزو، محمد فکور کودهی، رقیه نجفی خواه، ساناز رزاق پور و فهیمه گیلان محسنی از استان گیلان در سطح استانی این پویش حائز رتبه برتر شدند.    


 
 [PageVisit]