بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
ویدئو
هفته کتاب
ورود
همزمان با برگزاری بزرگترین رویداد کتابخوانی کشور: دعوت امام جمعه شفت از مردم برای پیوستن به دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عبدالله هاشمی در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان ضمن اشاره به فضایل فراگیری علم و دانش از منظر اسلام و قرآن، عموم مردم را به پیوستن و مشارکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، امام جمعه شفت ضمن دعوت از عموم شیفتگان و دوستداران ائمه معصومین جهت مشارکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با قرائت آیه 114 سوره مبارکه (طه) گفت: صحبت پیرامون کتاب و کتابخوانی است به همین مناسبت بهترین کتاب جهت قرائت و عمل کردن به مفاهیم آن قرآن مجید است که با بهره مندی از این آیه شریفه در خصوص فراگیری و ارزش و فضیلت علم مطالبی را خدمتتان عرض می نمایم.
حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عبدالله هاشمی اضافه کرد: اولا با توجه به این آیه شریفه، علم را باید از عالم حقیقی فراگرفت که همان قرآن مجید است، همانگونه که در ادعیه هم وارد شده که می فرمایند «اللّهمّ إنّی أعوذ بک من علم لا ینفع»، که باتدبر در این آیه شریفه می توان به این مهم دست یافت که هر علمی سودمند نیست و باید به خدا پناه برد از علمی که سودمند نبوده و به ضرر و زیان انسان است.
وی افزود: آن علمی که سراسر نور و منفعت و تکامل انسان در آن است علوم الهی است که برگرفته از قرآن مجید است که انسان را به عمل می کشاند، همانگونه که حضرت علی (ع) در این باره می فرمایند: «العلم ینادی با العمل»، یعنی آن علم واقعی آهنگ و نگاهش به عمل است و این علم برگرفته از تعالیم الهی و دستورات باریتعالی است.
امام جمعه شفت در ادامه با بیان اینکه علم نهایت ندارد و مطالبی چون فارغ التحصیلی و جشن فارغ التحصیلی صحیح نبوده و جایز نیست خاطرنشان کرد: آنچه در تعالیم دینی به ما آموختند «اطلبوا العلم من المهد الى اللحد» است و به این نکته مهم اشاره می کند که انسان باید تا لحظه آخر زندگی مادی خود در فراگیری علم سودمند بکوشد و تلاش کند.
حجت الاسلام هاشمی افزون طلبی در کمالات را از دیگر برکات فراگیری علم سودمند عنوان کرد و گفت: هرآنقدر که افزون طلبی در امور مادی زشت بوده و مورد مزمت و نکوهش قرار گرفته، بدست آوردن کمالات بیشتر ارزشمند دانسته شده و انسان هرچقدر معرفت، علم و معنویت بدست آورده بازهم باید تلاش بیشتری در این مسیر کند و متوقف نشود.
وی همچنین افزایش ظرفیت عقلی انسان همراه با رشد علمی را لازمه رشد او عنوان کرد و گفت: علم نباید برای انسان حجاب آور شود و مانع دید انسان نسبت به پروردگار شود که اگر اینگونه شد تکبر وی را به نیستی و نابودی خواهد کشاند.
حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عبدالله هاشمی، امام جمعه شفت درپایان با دعوت از عموم مردم جهت مشارکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، منابع این دوره از این رویداد مهم فرهنگی را منشاء اثرات و برکات فراوانی برای مطالعه کنندگان آن دانست.
گفتنی است دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در سه بخش «فردی»، «گروهی» و «خانوادگی» با معرفی12عنوان کتاب از فروردین ماه سال جاری آغاز و تا 9 خردادماه ادامه خواهد داشت.علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این رویداد مهم کتابخوانی می توانند به سامانه الکترونیک این جشنواره کتابخوانی به نشانی «www.samakpl.ir» و یا  «www.razavi.iranpl.ir» مراجعه کنند. 
 [PageVisit]