بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
ویدئو
هفته کتاب
ورود


رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان گیلان در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان: آماده کمک برای توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی هستیم سرهنگ حسن حبیبی، رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان گیلان در دیدار با پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان ضمن تاکید بر آمادگی این سازمان برای هرنوع همکاری در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، نسبت به اجرای برنامه های مشترک فرهنگی اظهار امیدواری کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، سرهنگ حسن حبیبی، رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان گیلان صبح امروز یکشنبه(21اردیبهشت) با پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار که با حضور زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها و کارشناسان دومجموعه برگزار شد، در خصوص تعامل هرچه بیشتر در حوزه ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان گیلان بحث و تبادل نظر شد.
کرمی: جشنواره کتابخوانی رضوی در گیلان مسیر موفقی را طی کرده است
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این نشست با اشاره به فعالیت های متنوع کتابخانه های عمومی در جذب اقشار مختلف مردم به سمت و سوی کتابخانه ها، ایجاد علاقمندی به کتاب و جذاب سازی فعالیت های فرهنگی را مهمترین اقدام کتابداران در این حوزه عنوان کرد.
پریسا کرمی همچنین با بیان اینکه در این مقطع زمانی که بیماری کرونا بر فعالیت های فیزیکی کتابخانه های عمومی سایه انداخته، اما کتابداران با حضور در بستر فضای مجازی و تشکیل گروه های مجازی، اقدامات متنوعی با محوریت کتاب و کتابخوانی را به انجام می رسانند.
کرمی برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بستر فضای مجازی را یکی از مهمترین برنامه های این مجموعه دانست که با استفاده از ظرفت و بستر فضای مجازی و همزمان با سراسر کشور در استان گیلان نیز اجرا می شود و تا کنون با بیش از 20هزار شرکت کننده مسیر موفقی را طی کرده است.
وی همچنین به اشتراکات فرهنگی و کارکردهای مشترک کتابخانه های عمومی و نظام آموزشی اشاره کرد و افزود: بر همین اساس تفاهم نامه همکاری مشترکی میان مجموعه کتابخانه های عمومی و آموزش و پررش استان گیلان به امضا رسیده است که تا کنون بسیار اثربخش و دارای برکات فراوانی بوده است.
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان گیلان نیز در این نشست فعالیت های متنوع کتابخانه ها برای اقشار مختلف مردم را بسیار چشمگیر و دارای اثرات مثبت و سازنده ای عنوان کرد.
سرهنگ حسن حبیبی همچنین ضمن تاکید بر آمادگی این سازمان برای هرنوع همکاری در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، نسبت به اجرای برنامه های مشترک فرهنگی اظهار امیدواری کرد.
وی در پایان پیگیری برخی از موضوعات در قالب تفاهم نامه های همکاری مشترک میان اداره کل آموزش و پرورش و کتابخانه های عمومی را نیز از وظایف سازمان بسیج فرهنگیان استان برشمرد.
 
 [PageVisit]