بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
ناصر حاج محمدی، شهردار رشت
ناصر حاج محمدی، شهردار رشت
همزمان با برگزاری بزرگترین رویداد کتابخوانی کشور؛ شهردار رشت عموم شهروندان را به شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد ناصر حاج محمدی، شهردار رشت در پیامی ضمن دعوت از عموم شهروندان برای مشارکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تاکید کرد: بیاییم همه با هم دستکم روزی نیم تا یک ساعت مطالعه را در برنامه کاری خود قرار دهیم و با تاسی از سیره ائمه اطهار، شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی را نیز بر خود لازم بدانیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، ناصر حاج محمدی، شهردار رشت روز چهارشنبه (2اردیبهشت) در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با ارسال پیامی عموم شهروندان را برای مشارکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
متن پیام شهردار رشت خطاب به عموم علاقمندان به سیره ائمه معصومین (ع) بدین شرح است:
به نام خداوند جان و خرد
«یک ساعت تفکر بهتر از هفتاد سال عبادت است.» پیامبر اکرم(ص)
هنگامی که زندگی بسیاری از افراد موفق و نامدار ایران و جهان را بررسی می کنیم درخواهیم یافت که بیشتر آنها اهل مطالعه و خواندن کتاب بوده اند.
مطالعه نوری در تاریکنای ذهن انسانها می دمد و روشنگری و نور در ذهن ایجاد می کند. یکی از دلایل برتری انسانهای مطالعه گر نسبت به بقیه همین مطالعه فراوان و خواندن کتابهای ارزشمند بوده و هست.
چیزی را می توان بدون شک عنوان کرد که اگر اهل مطالعه و تحقیق نباشیم، سخت است بتوانیم به دروازه های موفقیت و ترقی برسیم؛ یا به موفقیت نخواهیم رسید و یا کارهای ماندگار از خود نمی توانیم برجای بگذاریم. مطالعه به شعار نیاز ندارد، فرد باید تصمیم بگیرد، اراده کند و شروع به خواندن کند.
آغاز دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را به فال نیک می گیریم و از همین طریق از همه شهروندان فهیم رشت می خواهیم که خواندن و مطالعه را در برنامه روزانه خود جای دهند. مخصوصاً در روزهای کرونایی که فرصت و امکان بیشتر وجود دارد، نباید مطالعه را فراموش کنیم.
پدران و مادران با خواندن کتاب می توانند فرزندان خود را به مطالعه گرایش دهند و نوجوانان و جوانان می توانند با الگوگیری از بزرگان خود، راه علم و تحقیق را پیش گیرند.
بیاییم همه با هم دستکم روزی نیم تا یکساعت مطالعه را در  برنامه کاری خود قرار دهیم و با تاسی از سیره ائمه اطهار، شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی را نیز بر خود لازم بدانیم.
بدون شک نقش ما به عنوان فرد کتابخوان در جامعه نقشی تاثیرگذارتر خواهد بود و ما به مرور می توانیم با شناسایی استعدادها، ظرفیت ها و لیاقت‌های فکری خود به انسانهایی تاثیرگذارتر در جامعه تبدیل شویم.
ناصر حاج محمدی
شهردار رشت
گفتنی است دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در سه بخش «فردی»، «گروهی» و «خانوادگی» با معرفی12عنوان کتاب از فروردین ماه سال جاری آغاز و تا 9 خردادماه ادامه خواهد داشت.علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این رویداد مهم کتابخوانی می توانند به سامانه الکترونیک این جشنواره کتابخوانی به نشانی «www.samakpl.ir» و یا  «www.razavi.iranpl.ir» مراجعه کنند.

 
 [PageVisit]