بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
ویدئو
هفته کتاب
ورود

در جلسه انجمن کتابخانه عمومی بندر کیاشهر مطرح شد؛ ضرورت بهره برداری از طرح توسعه کتابخانه عمومی بندر کیاشهر تاپایان سال99 رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه یکی از مهمترین موارد قابل پیگیری در این شهرستان را اتمام عملیات احداث طرح توسعه کتابخانه عمومی22بهمن بندر کیاشهر تا پایان سال جاری عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه عمومی بندرکیاشهر با حضور رقیه زرگری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان استانه اشرفیه؛ حجت حاجی پور، بخشدار بندر کیاشهر، عبدالرضا سلیمانی، شهردار این شهر؛ بهنار کیالشکامی، مسئول کتابخانه عمومی 22بهمن بندر کیاشهر و کتابداران این کتابخانه، اعضای انجمن و نیز چهره های فرهنگی این شهر در بخشداری برگزار شد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه در این جلسه که به منظور بررسی وضعیت کتابخانه عمومی بندر کیاشهر و هچنین روند پیشرفت پروژه طرح توسعه این کتابخانه برگزار شد ضمن قدردانی از شهردار بندر کیاشهر در پرداخت منظم سهم نیم در صد درآمد شهرداری در سال گذشته اظهار امیدواری کرد این تعامل سازنده موجب رونق حوزه کتاب و کتابخوانی و نیز ایجاد نشاط مضاعف در این مرکز فرهنگی شود.
رقیه زرگری در ادامه ضمن ارائه گزارش از وضعیت کتابخانه های عمومی  بخش بندر کیاشهر یکی از مهمترین موارد قابل پیگیری در این کتابخانه را اتمام عملیات احداث طرح توسعه کتابخانه تا پایان سال جاری عنوان و بر ضرورت اختصاص اعتبار عمرانی کافی و نیز بهره مندی از ظرفیت خیرین در این خصوص تاکید کرد.
زرگری در پایان صحبت های خود با معرفی منابع12گانه دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی از اعضای انجمن دعوت کرد تا در این رویداد بزرگ کتاب خوانی سراسری شرکت کنند.
بخشدار بندر کیاشهر نیز در ادامه این نشست فرصت ایجاد شده در ایام خانه نشینی اجباری مردم در اوج بیماری کرونا، آن را به عنوان عاملی برای بالا رفتن سرانه مطالعه از طریق فضای مجازی برشمرد.
حجت حاجی پور با اشاره به برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بندر کیاشهر همزمان با سراسر کشور، برگزاری این جشنواره به صورت مجازی را یک مزیت دانست که به گسترش سیره ائمه اطهار در جامعه می انجامد.
وی در پایان شرکت در این جشنواره مهم را در جهت نهادینه کردن  سیره زندگی ائمه اطهار در افراد جامعه مهم عنوان کرد.
حاجی پور همچنین با اشاره به روند پیشرفت پروژه کتابخانه عمومی این شهر از اختصاص اعتبار مناسب برای این منظور خبرداد.
گفتنی است عملیات طرح توسعه کتابخانه عمومی 22بهمن بندر کیاشهر به مساحت326 متر مربع در دوطبقه و شامل بخش های مختلفی چون سالن های مطالعه مجزا برای بانوان و آقایان، مخزن کتاب، بخش ویژه نشریات از سال94 آغاز و امروز شاهد پیشرفتی51درصدی است. این کتابخانه عمومی پس از اتمام طرح توسعه به مساحت 539 متر مربع خواهد رسید.


 
 [PageVisit]