بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
در آستانه چهلمین روز شهادت شهید سلیمانی و با حضور معاون استاندار گیلان؛ کتابخانه عمومی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی چوبر تالش افتتاح شد همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر کتابخانه عمومی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی شهر چوبر با حضور محمود قاسم نژاد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان و جمعی از مسئولین استان افتتاح و به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، همزمان با دهه فجر و در آستانه چهلمین روز شهادت شهید سلیمانی کتابخانه عمومی "شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی چوبر تالش" ظهر امروز یکشنبه(20بهمن) و با حضور محمود قاسم نژاد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان؛ پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ سید عیسی مهدوی، فرماندار شهرستان تالش؛ رضا جمشیدی سه‌ساری، مدیرکل حراست استانداری گیلان؛ ابراهیم چراغی، مدیرکل امنیتی، انتظامی و اتباع استانداری گیلان؛ زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها؛ وحید فرهی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تالش؛ راشد جهانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ماسال؛ سرهنگ پاسدار، عدالت طاهری، جانشی فرمانده سپاه تالش؛ سیدمحمدتقی غضنفری، امام جمعه بخش حویق؛ کاظم رزمی، بخشدار بخش حویق؛ حامد قلی پور شهردار، شهر چوبر، جمعی از چهره های فرهنگی شهرستان تالش، مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان تالش، مسئولین ادارات بخش حویق، دانش آموزان و معلین مدارس شهر چوبر و اصحاب رسانه افتتاح شد.
قاسم نژاد: هر جامعه‌ای که رویکرد بیشتری به کتاب داشته باشد توسعه‌یافتگی بیشتری دارد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان در ابتدای مراسم افتتاح این کتابخانه ضمن تبریک ایام‌الله دهه مبارک فجر و با بیان اینکه شهید سلیمانی همه زندگی خود را صرف آرامش زندگی ما کرد و در بین جوانان محبوب شد و ظلم‌ستیز بود اظهار داشت: ساخت این فضای فرهنگی منجر به رشد و بالندگی جوانان می‌شود.
محمود قاسم‌نژاد با تاکید بر اینکه در آموزه‌های اسلام بر مطالعه کردن توصیه شده است بیان کرد: اهمیت مطالعه در اسلام تا جایی است که قرآن به‌عنوان یک کتاب معجزه پیامبر(ص) بوده و در این مصحف شریف تاکید بر علم، کتاب و قلم بسیار است و خداوند به قلم و آنچه که می‌نویسد قسم یاد کرده است.
رشد و تعالی جامعه نیز مرهون توجه به کتابخوانی است
وی با اشاره به اینکه امروزه در سراسر جهان هر جامعه‌ای که رویکرد بیشتری به کتاب داشته باشد توسعه‌یافتگی بیشتری دارد افزود: یونسکو از گذشته بر اهمیت این موضوع تاکید داشت و کشورها را ملزم به ترویج کتابخوانی کرد و رشد و توسعه کشورها را منوط به توسعه کتابخوانی دانست.
قاسم‌نژاد با تاکید بر اینکه ما به‌عنوان یک کشور اسلامی و با تأسی از آموزه‌های قرآن باید به مطالعه بیشتر از سایر ملل توجه کنیم عنوان کرد: کنار همزیستی با کتاب، رشد و تعالی جامعه نیز مرهون توجه به کتابخوانی است و یکی از ویژگی‌های اهمیت به کتابخوانی سلامت روح است و پرداختن به کتاب روان ما را آرام می‌کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با بیان اینکه افراد شاخص در هر جامعه‌ای بسیار مطالعه می‌کنند تصریح کرد: مراجعه به کتاب دانایی ما را در حوزه‌های مختلف افزایش می‌دهد و هنگامی‌ که کتاب می‌خوانیم در زمینه‌های مختلف قدرت تحلیل پیدا می‌کنیم لذا ترویج مطالعه در جامعه باید بیشتر شود.
قدردانی کرمی از بنیاد مقدس برکت و شهردار چوبر
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان نیز در این مراسم ضمن اشاره به وجود بخش های مختلف کتابخانه عمومی "شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی چوبر تالش" اظهار داشت: این کتابخانه عمومی با مساحتی بالغ بر 550 مترمربع در 2 طبقه شامل بخش‌های مختلف یک کتابخانه استاندارد با اعتباری بالغ بر 8میلیارد و 700 میلیون ریال و به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و همکاری شهرداری چوبر و بنیاد مقدس برکت احداث، تجهیز و به مردم فرهیخته شهر چوبر اهدا شد.
پریسا کرمی با اشاره به اینکه جوانان و مدافعان حرم که اکثرا جوانان خوش‌فکر و خلاق بودند برای دفاع از کشور جانفشانی کردند گفت: شهردار جوان و خلاق منطقه چوبر برای تکمیل این پروژه بسیار همکاری کرد و ساخت این کتابخانه باعث شد زیرساخت‌های گاز و تلفن نیز در این منطقه ایجاد شود.
وی با اشاره به برگزاری طرح «اهدای کتاب اهدای آگاهی» در اسفندماه خاطرنشان کرد: کتاب‌های شخصی موجود در کتابخانه‌های خود را به ما اهدا کنید تا با ارائه آن به همه افراد در نشر و گسترش دانایی در جامعه سهیم شویم و با سیاست‌های درست ایران مستقل، آباد و شادی داشته باشیم.
پخش تیزر مراحل آماده سازی کتابخانه عمومی"شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی چوبر تالش" و بازدید از بخش های مختلف این کتابخانه از دیگر بخش های این مراسم بود.
گفتنی است این کتابخانه دارای بخش های مختلف از جمله مخزن اصلی، بخش مرجع، بخش نشریات، بخش امانت، نمازخانه، سالن های مطالعه خانم ها و آقایان، بخش فعالیت های جنبی، بخش مستقل کودک و سامانه جستجوی کتاب بوده و به امکانات به روز کتابخانه ای تجهیز شده است. 
 [PageVisit]