بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود


کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت
کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت

کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) رشت
کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) رشت

با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی؛ کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان یاد سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را گرامی داشتند کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان با برگزاری برنامه های مختلفی چون نشست های کتاب خوان، جمع خوانی، نقاشی و دلنوشته های کودکان برای سردار دلها، یاد و خاطره این شهید والا مقام را گرامی داشتند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در این برنامه های فرهنگی که به همت کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان و با حضور جمعی از اعضای این کتابخانه ها برگزار شد، ضمن ادای احترام به مقام شامخ سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مدافع حرم، به معرفی ویژگی های این شهید پرافتخار جهان اسلام به اعضای کتابخانه ها پرداختند.
بزرگداشت یادو خاطره سرباز رشید اسلام سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه
     
فعاليتهاي فرهنگي کتابخانه عمومي زنده ياد فرشيد احمدي رستم آباد و کتابخانه عمومي امام جعفر صادق (ع) لوشان در  سوگ سردار شهید؛
کتابداران کتابخانه های عمومی زنده ياد فرشيد احمدي رستم آباد و کتابخانه عمومي امام جعفر صادق (ع) لوشان نیز همزمان با ایام سوگواری شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با ایجاد یادمان این شهید، نصب پوستر و ایجاد نمایشاه کتاب، یاد و خاطره سردار بزرگ جهان اسلام را گرامی داشتند.


گرامی داشت یاد و خاطره سردار دلها در کتابخانه های عمومی شمس لنگرودی و امام علی (ع) شهر اطاقور:
کتابداران کتابخانه های عمومی شمس لنگرودی و امام علی (ع) شهر اطاقور با برگزاری ویژه برنامه های جمع خوانی، شعرخوانی، قصه گویی و مسابقه نقاشی، یاد و خاطره سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را گرامی داشتند. در این برنامه های فرهنگی که به همت کتابداران و با حضور جمعی از اعضای این کتابخانه ها برگزار شد، ضمن ادای احترام به مقام شامخ سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مدافع حرم، به معرفی ویژگی های این شهید پرافتخار جهان اسلام به اعضای کتابخانه ها پرداختند.
برگزاری ویژه برنامه دلنوشته ای برای شهید حاج قاسم سلیمانی در کتابخانه عمومی شهید مطهری شاندرمن ماسال
جمعی از کودکان عضو کتابخانه عمومی شهید مطهری شاندرمن در ویژه برنامه ای که به همت کتابداران این کتابخانه و به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد، دلنوشته های خود را برای شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی تقدیم کردند. همچنین در این ایام کتابخانه های عمومی شهدای ماسال، مرحوم مظاهر محمودزاده روستای طاسکوه و شهید شیرزاد اولم نیز با استقرار یادمان این شهید گرانقدر یاد و خاطره شهید سلیمانی را گرامی داشتند.
برگزاري نشست جمع خوانی خاطرات سردار دلها در کتابخانه عمومی 17شهریور تالش
جمعی از اعضای فعال کتابخانه عمومی 17 شهریور شهرستان تالش با حضور در این کتابخانه، كتابهايي حول محور شهادت و مقاومت و نیز زندگی و مبارزات حاج قاسم سلیمانی را جمع خوانی کردند.
برگزاری ویژه برنامه جمع خوانی کتاب توسط بانوان عضو کتابخانه های عمومی شهر رشت
جمعی از بانوان عضو کتابخانه عمومی امام رضا(ع) شهر رشت با همراهی کودکانشان با حضور در این کتابخانه در ویژه برنامه جمع خوانی کتابهایی با موضوع مقاومت و شهادت شرکت کردند. کودکان عضو این کتابخانه نیز با مشارکت در ویژه برنامه نقاشی یاد و خاطره سردار دلها را گرامی داشتند. همچنین کتابداران کتابخانه های عمومی امام حسن مجتبی(ع)، خاتم الانبیا(ص)، میرزا کوچک جنگلی رشت و کتابخانه عمومی امام موسی ابن جعفر(ع روستای) طرازکوه نیز با ایجاد یادمان و نمایشگاه کتاب خاطرات شهید سلیمانی را گرامی داشتند.


سوگواری کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر در فراق شهید سردار سلیمانی
کتابداران کتابخانه های عمومی شهید جاوید محمدیان و آیت الله معصومی اشکوری رحیم آباد، شمسی موسوی واجارگاه و حاج سید علی اصغر شفیعی چابکسر نیز با برگزاری برنامه های فرهنگی مختلفی چون نشست کتاب خوان کتابخانه ای و مدرسه ای با حضور دانش آموزان، جمع خوانی کتاب، و نیز ایجاد یادمان و نمایشگاه کتاب ایثار و مقاوت یاد شهید بزرگ سپاه اسلام را گرامی داشتند.
از تهیه روزنامه دیواری تا جمع خوانی کتاب در کتابخانه های عمومی شهرستان املش
با حضور کتابداران و اعضای فعال کتابخانه های عمومی آیت الله ربانی املشی و میرزاحبیب الله املشی شهر املش و نیز مرحوم علی حاجیان شهر رانکوه شهرستان املش ویژه برنامه های فرهنگی چون تهیه روزنامه دیواری با موضوع دلاوری های سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، جمع خوانی کتاب با موضوع این شهید و نیز نمایشگاه کتاب با همین موضوع برگزار شد.
میزبانی کتابخانه های عمومی شهرستان سیاهکل از عاشقان سردار دلها
کتابخانه های عمومی شهید مفتح و زنده یاد دکتر منتصر کوهساری سیاهکل، امام علی(ع) دیلمان و شهید مطهری روستای پیرکوه شهرستان سیاهکل نیز همزمان با ایام سوگواری شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ویژه برنامه های مختلفی چون نشست های کتاب خوان کتابخانه ای و مدرسه ای، نقاشی کودکان به یاد سردار دلها، جمع خوانی کتاب و ایجاد نمایشگاه کتاب با موضوع مقاومت و شهادت برگزار کردند.


جمع خوانی، خلاصه نویسی کتاب توسط دانش آموزان عزادار عضو کتابخانه های عمومی بندر انزلی
جمعی از دانش آموزان عضو کتابخانه عمومی آیت الله طالقانی شهرستان بندر انزلی با حضور در این کتابخانه و مشارکت در ویژه برنامه جمع خوانی و خلاصه نویسی کتاب هایی با موضوع مقاومت و ایثار و نیز زندگی نامه شهید حاج قاسم سلیمانی یاد و خاطره این شهید گرانقدر را گرامی داشتند. کتابداران کتابخانه های عمومی هشتم شهریور غازیان این شهرستان نیز با برگزاری نشست جمع خوانی کتب همرزمان این شهید برجسته یاد و خاطره وی را گرامی داشتند.


سوگواری کتابخوانان برای حاج قاسم در کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) صومعه سرا
کتابداران و جمعی از اعضای کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) شهرستان صومعه سرا با برگزاری ویژه برنامه جمع خوانی کتاب در خصوص زندگی و مبارزات سردار شهید اسلام، یاد و خاطره وی را گرامی داشتند.
گرامیداشت یاد و خاطره یاد باوفای رهبری در کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر
به مناسبت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی ،کتابداران کتابخانه های عمومی رسول اکرم پره سر، نبی اکرم پونل و باقرالعلوم(ع) رضوانشهر نیز با قرائت قرآن کریم، ذکر فاتحه و گشایش نمایشگاه کتاب در فراق یار وفادار رهبری به سوگ نشسته و یاد ایشان را گرامی داشتند.


گرامیداشت یاد و خاطره حاج قاسم در نشست کتاب خوان آستارا
نشست کتابخوان با موضوع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با معرفی آثار مختلفی با موضوع ایثار و مقاومت و نیز بررسی نقش مهم سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در پیروزی های جبهه مقاومت در کتابخانه پیامبر اعظم(ص) این شهرستان برگزار شد.

 
ایجاد یادمان شهادت سردار در کتابخانه های عمومی شهرستان فومن
کتابداران کتابخانه های عمومی شهید دستغیب فومن، سردار جنگل زیده، امام علی(ع) گشت، آیت الله شیخ محمد طاهر شرفی ماسوله و کتابخانه مشارکتی بنت الهدی(ع) با ایجاد یادمان شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی در سوگ این مبارز انقلابی نشستند.

 

 

برگزاری نشست ادبی عصری با شعر به یاد سردار دلها در کتابخانه عمومی شهید چمران شفت
کتابداران کتابخانه عمومی شهید چمران شهرستان شفت نیز در این ایام با برگزاری ویژه برنامه برگزاری عصری باشعر که با حضور جمعی از اعضای فعال این کتابخانه برگزاری شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی به خوانش اشعاری با مضمون شهادت و مقاومت پرداختند. برگزاری مسابقه نقاشی و دلنوشته در سوگ سردار، تقدیم کاردستی کودکانه لاله های سرخ  و قصه گویی از دلاوری های این سردار برای کودکان از دیگر برنامه ییی بود که در کتابخانه های عمومی شهرستان شفت برگزار شد.


                   

                              
کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان میزبان سوگواران حاج قاسم
کتابخانه های عمومی شهید باهنر و ابوالحسن کریمی لاهیجان، شهید شفیعی لیالستان و حاج آرش رمضانی روستای بارکوسرای این شهرستان نیز با برگزاری برنامه های متنوعی چون گشایش نمایشگاه کتاب با موضوع شهدا و سردار شهید سلیمانی، جمع خوانی کتاب قصه هایی از بانو فاطمه (سلام الله علیها)، قصه نویسی و قصه گویی درباره شهید سلیمانی ،آموزش و مسابقه نقاشی همراه با جایز، آموزش روانخوانی قرآن کریم و جمع خوانی از کتاب مدافعان حرم زندگینامه و خاطرات چهل شهید مدافع حرم حضرت زینب(ع) یاد سردار را گرامی داشتند.

 
 [PageVisit]