بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
با هدف گسترش فرهنگ مطالعه؛ ایستگاه مطالعه کتاب در امامزادگان آستارا راه اندازی شد مراسم بهره برداری از ایستگاه مطالعه در استان مقدس امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) بندر مرزی آستارا با حضور جمعی از مسئولین این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مراسم بهره برداری از نخستین ایستگاه مطالعه شهرستان آستارا با حضور آرزو عباس زاده، رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بندر آستارا؛ جمشید مهدوی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان، رحیم کریم زاده، عضو انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا و از خیرین و حامیان کتابخانه های عمومی این شهرستان، مسئول حراست اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان، جمعی از روسای دستگاه های فرهنگی، اعضای هیات امناء آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع)، زائرین و دوستداران کتاب و کتابخوانی و اصحاب رسانه در امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) برگزار شد.
در این مراسم که با هدف دسترسی زائرین آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) به کتاب و ایجاد فرهنگ کتابخوانی در محوطه این امامزادگان برگزار شد، ۳۰۰ جلد کتاب در موضوعات مختلف جهت دسترسی علاقمندان به مطالعه کتاب در این ایستگاه از سوی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا اهدا و جانمایی شد.
عباس زاده: راه اندازی ايستگاه مطالعه يكی از راه‌های ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی است
رییس اداره کتابخانه های عمومی بندر آستارا در مراسم بهره برداری از این ایستگاه مطالعه ضمن ابراز خوشحالی از ایجاد این امکان در یک مکان عمومی مقدس و مورد علاقه دوستداران اهل بیت (علیهم السلام) اظهارکرد: راه اندازی ايستگاه مطالعه يكی از راه‌های ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.
آرزو عباس زاده افزود: این طرح راهی است تا کتاب به ميان مردم آورده شود، چرا كه اجرايی شدن اين طرح هم باعث رونق بازار كتاب و هم افزايش سرانه مطالعه می شود. عباس زاده همچنین با با بیان اینکه برای راه اندازی این ایستگاه مطالعه هیچ هزینه ای نشده است خاطرنشان کرد: کلیه کتاب های این ایستگاه از محل منابع موجود طرح ویژه ایستگاه های مطالعه نهاد کتابخانه های عمومی کشور و از سوی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تامین و برای راه اندازی این ایستگاه اهدا شده است.
مهدوی: دسترسی آسان به كتاب از جمله اهداف راه اندازی ايستگاه مطالعه است
جمشید مهدوی، رییس اداره اوقاف و امور خیریه بندر آستارا نیز در آیین راه اندازی این ایستگاه مطالعه با بیان اینکه ترويج فرهنگ كتابخوانی و دسترسی آسان به كتاب از جمله اهداف راه اندازی ايستگاه مطالعه است، گفت: این ایستگاه به همت اداره اقاف و امور خیریه و با مشارکت اداره کتابخانه های عمومی و هیات امنای امامزادگان برای استفاده زائرین آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) و از مواد بازیافتی شامل آهن آلات اسقاطی غیرقابل استفاده آستان امامزادگان تولید و راه اندازی شد.

 
 [PageVisit]