بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورودبا منظور تجلیل از سال ها تلاش و پژوهش در زمینه خلق آثار بومی، محلی گیلان مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان و کتابداران رشت به دیدار «مولای رشتی» رفتند مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی جمعی از مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهر رشت با حضور در منزل تیمور گورگین، از نویسندگان و شعرای مطرح گیلان با وی دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در این دیدار که روز شنبه(2آذر) و با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ مرتضی اکبری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت و جمعی از مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهر رشت صورت پذیرفت، ضمن گفتگوی صمیمانه با این نویسنده و پژوهشگر مطرح گیلانی با اهدای لوح یادبودی از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از خدمات ارزشمند وی تجلیل شد.
تیمور گورگین ملقب به "مولای رشتی" نیز در این دیدار کتاب را دوستی مهربان برای همه مردم و غفلت از آن را خسارتی بزرگ برای انسان دانست. وی با اظهار خرسندی از دیدار با کتابداران کار و تلاش ایشان را بسیار ارزشمند توصیف کرد.
این نویسنده، شاعر و پژوهشگر برجسته گیلانی همچنین با خوانش بخش هایی از اشعار خود در زمینه خلق این آثار و خاطرات گذشته خود با کتابداران سخن گفت. «مولای رشتی» در توصیف خصوصیات خود می گوید مردمان جامعه اش را دوست دارد و شیفته گیلان است و با سه گروه دروغگویان،گروه بد قول و گروه یاوه گو اُلفتی ندارد و تا نفس دارد با دروغگویان، بد قولان و یاوه گویان همنشینی نمی کند.
گفتنی است تیمور گورگین چولابی ۸۴ ساله، ملقب به «مولای رشتی»، از ترانه سرایان پرکار و از شاعران طنز پرداز گیلک در سال1313 در روستای چولاب از توابع کوچصفهان زاده شد و نخستین اثر خود تحت عنوان «مورچه رشتی» را در سال ۱۳۲۸ در نشریه چلنگر چاپ کرد. خالق ترانه معروف «بنفشه گل» که بسیاری از گیلانیان این ترانه را با اجرای بینظیر استاد ناصر مسعودی، به خاطر دارند. وی پس از درگذشت همسرش در شهر خمام ساکن شده و کتابی در خصوص «تاریخ خمام» را به رشته تحریر درآورده که بزرودی روانه بازار نشر خواهد شد.
از آثار این نویسنده، شاعر و پژوهشگر می توان به «مجموعه شعر ستاره های کور»، «تیره روز»، «شعر و نوول»، «مجموعه شعر، طاغوت در تابوت»، «دوبیتی های گیلکی»، «گلبانگ گیلان»، «امروز چه کسی می تواند شاعر باشد؟»، «سرودهای کودکان»، «چگونه بنویسیم تا ایراد نگیرند؟» نام برد.


 
 [PageVisit]