بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود

پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان

حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم قاسمی، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان رشت
حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم قاسمی، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان رشت
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان
در مراسم اختتامیه ایستگاه کتاب3 و با معرفی17عنوان کتاب؛ نشست کتاب خوان دانشجویان دانشگاه آزاد در رشت برگزار شد مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در مراسم اختتامیه ایستگاه کتاب3 و نشست کتاب خوان دانشجویان دانشگاه آزاد واحد رشت با تاکید بر حفظ جایگاه آثار مکتوب در کنار منابع الکترونیک گفت: آثار الکترونیک نشر دهنده منابع مکتوب و مکمل آن هستند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، نشست کتاب خوان دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت دیروز سه شنبه(28آبان) و همزمان با هفته کتاب با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم قاسمی، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان رشت، آرمین رافضی، مسئول انجمن کتابخوانی نجوای باران دانشگاه آزاد اسلامی رشت، مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد و جمعی از دانشجویان در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ابتدای این نشست با اظهار خوشحالی نسبت به برگزاری این برنامه فرهنگی ویژه توسط دانشجویان و در هفته ای که به با نام "حال خوش خواندن" آغاز شده گفت: یکی از اهداف مهم نهاد کتابخانه های عمومی تبلیغ و ترویج کتاب های خوب به عموم مردم با کمک جامعه علمی، با درنظر گرفتن جنبه های مثبت کتابخوانی است.
پریسا کرمی با بیان اینکه تمامی فعالیت های فرهنگی مجموعه کتابخانه ها حول ایجاد حال خوش خواندن به مردم است از اقدامات مختلف کتابخانه ها در این زمینه سخن گفت و افزود: مجموعه کتابخانه های عمومی به عنوان مبلغ کتاب و کتابخوانی همواره از ایده های جذاب کتابخوانی حمایت کرده و آن را از رسالت های اصلی خود در این حوزه می داند.
کرمی همچنین به ماهیت همگانی بودن کتابخانه های عمومی نیز اشاره کرد و گفت: امروز کتابخانه های عمومی علاوه بر رفع نیازهای مطالعاتی همه مردم از خردسال گرفته تا افراد کهنسال سعی در برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی متناسب با سنین این عزیزان دارد.
وی همچنین استفاده از فضای مجازی برای ترویج فرهنگ مطالعه در دنیای امروز را امری مهم و نیازمند داشتن سواد اطلاعاتی برشمرد و با تاکید بر حفظ جایگاه آثار مکتوب در کنار منابع الکترونیک گفت: آثار الکترونیک نشر دهنده منابع مکتوب و مکمل آن هستند.
گفتنی است در ادامه این نشست، انجمن کتابخوانی نجوای باران دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با معرفی17 عنوان کتاب توسط دانشجویان و داوری این آثار توسط مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزیدگان سومین دوره ایستگاه کتابخوانی را شناخت.
همچنین در پایان این نشست مهسا قاسمی، صهبا پاکروان و مهشید سلامتی از دانشجویان دانشگاه آزاد واحد رشت با کسب بیشترین امتیاز لازم در بخش های مختلف، به ترتیب مقام اول تا سوم این مراسم را به خود اختصاص دادند.


 
 [PageVisit]