بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
دکتر ارسلان زارع، استاندار و ریس انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان
دکتر ارسلان زارع، استاندار و ریس انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان
استاندار گیلان؛ دانایی محوری موجب ارتقای شاخص های توسعه یافتگی است استاندار گیلان اظهار داشت: نسل جوان جامعه را باید با محوریت کتاب و اندیشه پیش ببریم چراکه برای ارتقای شاخص های توسعه یافتگی کشور، بهترین راه، گام نهادن در عرصه دانایی محوری است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، ارسلان زارع، استاندار گیلان با تبریک فرارسیدن ۲۴ آبان، روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، اظهار داشت: کتاب، علم و اندیشه مهم ترین رکن و محور فرهنگ و تمدن بشری و عامل توسعه یافتگی جوامع از گذشته تاکنون بوده است. مطالعه و تفکر سرمایه گذاری پرسودی برای داشتن آینده ای روشن است.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان اظهار داشت: همه دانشمندان اعتقاد دارند که فرهنگ یک فرآیند مستمر است؛ به طور قطع کتاب از مهم ترین ابزارهای موثر در انتقال اندیشه و افکار است و ایرانیان از جمله جوامع متمدنی بودند که کتابت را به اشکال مختلف استفاده و دانش خود را نه فقط به نسل های بعدی، بلکه به دیگر جوامع نیز منتقل کردند.
زارع ادامه داد: امروز نیز به برکت انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی، ایران به لحاظ زیرساخت های چاپ و انتشار کتاب از جمله کشورهای موفق در میان کشورهای منطقه است.
استاندار گیلان همچنین با اشاره به برپایی پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان، گشایش اینگونه نمایشگاه ها را اهتمام دولت تدبیر و امید نسبت به مقوله فرهنگ و ترویج مطالعه در جامعه دانست و از اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ناشران استانی و دوستداران کتاب و کتابخوانی در رونق بخشیدن به این مقوله مهم قدردانی کرد.
استاندار گیلان همچنین لازمه پویایی کتاب و کتابخوانی را هم افزایی و همکاری تمامی دستگاه ها، نهادها، دوستداران کتاب و اصحاب رسانه عنوان کرد.
گفتنی است، بیست و هفتمین دوره هفته کتاب از ۲۳ لغایت ۳۰ آبان با شعار «حال خوش خواندن» همزمان با سراسر کشور در استان گیلان نیز در حال برگزاری است.

 
 [PageVisit]