بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود


در مراسم ملی تجلیل از برگزیدگان حوزه کتاب و کتابخوانی در شهر یزد؛ خیر کتابخانه ساز گیلانی و کتابدار کتابخانه ضیابر برگزیده کشور شدند شمسی موسوی و همسر وی حمیدرضا صادق پور، خیر کتابخانه ساز در شهر واجارگاه شهرستان رودسر و کتابخانه عمومی مشارکتی زنده یاد استاد سیدرضا صدیق ضیابری ضیابر در مراسم ملی بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزیده کشور شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مراسم روز بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، پنجشنبه۲۳ آبان ماه با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا مختارپور،دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، محسن جوادی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور، معاونان و مدیران نهاد و مسئولان فرهنگی کشور، همچنین مسئولان استانی یزد و کتابداران سراسر کشور به میزبانی شهر یزد، پایتخت کتاب ایران در سال ۱۳۹۸، برگزار شد که طی آن برگزیدگان فعال در حوزه کتابخانه‌های عمومی شامل، کتابداران، کتابخانه‌ها، انجمن‌ها، کتابخوانان، مروج خواندن، خیرین، پیشکسوتان و خدمتگذاران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به شرح زیر معرفی و تقدیر شدند.
در این مراسم که جمعی از کتابداران استان گیلان نیز در مراسم حضور داشتند در بخش خیرین کتابخانه ساز برگزیده خانم شمسی موسوی و همسر وی حمیدرضا صادق پور، از استان گیلان بعنوان خیرین برتر کشور حائز دریافت تندیس و لوح یادبود این مراسم شدند.
همچنین در این مراسم و در بخش کتابخانه های عمومی برگزیده کشور کتابخانه عمومی مشارکتی زنده‌یاد استاد سید رضا صدیق ضیابری استان گیلان با کسب بالاترین امتیاز به عنوان کتابخانه برتر مشارکتی کشور انتخاب و از  معصومه کریمی مسئول این کتابخانه تجلیل شد.
گفتنی است کتابخانه عمومی خیرساز شمسی موسوی واجارگاه همزمان با دهه فجر و در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب با حضور استاندار گیلان به بهره برداری رسیده بود.
کتابخانه عمومی خیرساز شمسی موسوی واجارگاه شهرستان رودسر به مساحت ۳۶۰ متر مربع در دو طبقه احداث شده است. زمین این کتابخانه عمومی به مساحت ۶۷۱ متر مربع از سوی شهرداری واجارگاه اهدا و با اختصاص اعتبار کامل از سوی حمیدرضا صادقی پور و همسر وی، شمسی موسوی از خیرین استان گیلان، احداث شد.
این کتابخانه عمومی با داشتن بخش های مختلفی نظیر بخش مخزن، مرجع، امانت کتاب، سالن اجتماعات سلمان فارسی، سالن مطالعه بانوان و آقایان، دارالقرآن خواهران و برادران، بخش مستقل کودک و نمازخانه در مدت کمتر از 2سال احداث و در اختیار مردم شهر واجارگاه گرفت.

 


 [PageVisit]