بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
ویدئو
هفته کتاب
ورود

1399/8/6 سه‌شنبه به منظور تبادل نظر در خصوص اعتبارات عمرانی کتابخانه های عمومی؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با معاون بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان دیدار کرد مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در دیدار با شراره کاووسی، معاون بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با اشاره به اقدامات فرهنگی متنوع این مجموعه بر لزوم تخصیص منابع مالی مناسب برای تعمیر، احداث و تکمیل کتابخانه های عمومی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان دیروز دوشنبه(5مهر) با همراهی مجتبی رمضانی، معاون اداری و مالی و پدرام پورکریم گیلانی، مسئول بودجه و منابع درآمدی اداره کل کتابخانه های عمومی استان با شراره کاووسی، معاون بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این دیدار که به منظور به منظور تبادل نظر در خصوص اعتبارات عمرانی کتابخانه های عمومی صورت پذیرفت در گزارشی ضمن تشریح اقدامات متنوع فرهنگی کتابخانه ها حتی در دوران فراگیری بیماری کرونا یکی از مهمترین اولویت های این مجموعه را توجه به زیرساختهای کتابخانه ای برای استفاده عموم دوستداران کتاب و کتابخوانی از همه سنین توصیف کرد.
پریسا کرمی به ساختار تشکیلاتی نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز اشاره و تنها منبع درآمدی این نهاد را سهم حداقل نیم درصدی کتابخانه ها از درآمدهای شهردای ها عنوان کرد. کرمی همچنین پیرامون مشکلات عدیده کتابخانه های عمومی در سطح استان و عدم برخورداری این اداره کل از سهم بودجه های ملی به دلیل نوع ساختار بودجه بندی دولت برای نهاد کتابخانه های عمومی کشورسخن گفت وافزایش میزان تخصیص سهم کتابخانه ها از اعتبارات عمرانی را موجب ارتقای فرهنگ مطالعاتی، بهسازي و نوسازی فضاي كتابخانه های عمومی در استان عنوان کرد.
معاون بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در این دیدار با اشاره به تنوع اقدامات مجموعه کتابخانه های عمومی در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه بر لزوم حمایت از کتابخانه ها تاکید و آن را از وظایف دولت برشمرد.
شراره کاووسی همچنین با اشاره به عزم جدی دولت برای تکمیل پروژه های عمرانی با پیشرفت بیش از70درصد در کشور، از برنامه ریزی های نهایی برای تکمیل کتابخانه مرکزی شهر رشت تا پایان دولت خبرداد.
بيشتر
 [PageVisit]