بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورودمحمد فکور کودهی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار
محمد فکور کودهی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار

هوشنگ عباسقلی زاده، فرماندار شهرستان رودبار
هوشنگ عباسقلی زاده، فرماندار شهرستان رودبار


مجتبی رمضانی، معاون اداری و مالی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان
مجتبی رمضانی، معاون اداری و مالی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلانفرزین احمدی، خیر کتابخانه ساز کتابخانه عمومی زنده یاد فرشید احمدی رستم اباد
فرزین احمدی، خیر کتابخانه ساز کتابخانه عمومی زنده یاد فرشید احمدی رستم اباد


1399/7/2 چهارشنبه به منظور رفع مشکلات کتابخانه های عمومی و با حضور فرماندار؛ انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار تشکیل جلسه داد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار با دستور بررسی وضعیت کتابخانه ها و رفع مشکلات آنها با حضور فرماندار این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار دیروز سه شنبه(1مهر) با حضور هوشنگ عباسقلی زاده، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی رودبار؛ مجتبی رمضانی شیرکوهی، معاون اداری و مالی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ محمد فکور کودهی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار، معاونین فرماندار، روسای ادارات آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولین کتابخانه های عمومی شهرها و بخش های رودبار، شهرداران، اعضای شوراهای اسلامی و اعضای انجمن در فرمانداری رودبار برگزار شد.
 
عباسقلی زاده: ثمره تلاش ها در حوزه کتاب و کتابخوانی در کوچه ها و خیابان ها نمود میابد
فرماندار شهرستان رودبار در این نشست با اشاره به ضرورت و اهمیت توجه به مقوله های فرهنگی جامعه، حاصل سرمایه گذاری در ارکان مختلف جامعه را برای رسیدن به دو نوع سود عنوان کرد. هوشنگ عباسقلی زاده رسیدن به سود غیرمستقیم این نوع سرمایه گذاری در امور فرهنگی در شهرها، بخش ها و روستاها را نیازمند توجه بیشتر شهرداری ها به این مقوله مهم دانست.
عباسقلی زاده رشد فرهنگی خصوصا در حوزه کتاب و کتابخوانی را وابسته به همکاری ها و هم افزایی های فرابخشی و تعامل همه دستگاه ها، نخبگان و مردم جامعه دانست و یادآور شد، ثمره همه تلاش ها در حوزه کتاب و کتابخوانی در کوچه ها و خیابان های شهرها و روستاها نمود پیدا می کند.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی رودبار کاهش ناهنجاری ها، بزه کاری های اجتماعی و نزاع های خیابانی را حاصل رشد آگاهی های فردی و عمومی در سایه مطالعه کتاب عنوان کرد.
وی در پایان از شهرداران، اعضای انجمن و کتابداران کتابخانه های عمومی رودبار خواست تا همه تلاش خود را در جهت بهبود شرایط کتابخانه ها بکار ببندند.
رمضانی: سرانه فضای مطالعه رودبار نزدیک به میانگین کشوری است
در ادامه این جلسه معاون اداری و مالی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس تامین نیازهای کتابخانه های عمومی در حوزه منابع، تجهیزات کتابخانه ای و بهسازی و شاداب سازی این محیط را از اولویت های اصلی نهاد برشمرد.
مجتبی رمضانی با بیان اینکه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان این آمادگی را دارد که در کمترین زمان ممکن نسبت به تجهیز کتابخانه های عمومی احداث و واگذاری شده اقدام کند، از روند آغاز مقدمات تهیه تجهیزات لازم برای آماده سازی کتابخانه عمومی شهر بره سر رودبار پس از مراحل واگذاری آن به مجموعه کتابخانه های عمومی استان خبرداد.
رمضانی همچنین با اظهار امیدواری نسبت به حل مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار با حضور مسئولین دغدغه مند این شهرستان گفت: با توجه به اینکه بخش اعظمی از جبران هزینه های جاری کتابخانه های عمومی از محل سهم نیم درصدی این مجموعه از درآمدهای شهرداری ها می باشد، توجه بیشتر شهرداری ها می تواند در پویایی بیشتر کتابخانه ها اثرگذار باشد.
وی در پایان شهرستان رودبار را از نظر سرانه فضای مطالعه در رتبه اول استان عنوان کرد و گفت: این شهرستان با دارا بودن 2مترو 50سانتی متر فضای مطالعه به ازای هر100نفر در جایگاه برتر استان و نزدیک به میانگین کشوری این سرانه قرار دارد در حالیکه میانگین این سرانه در استان به 1متر و 17 می رسد.
قدردانی فکور از شهردار بره سر
محمد فکور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار نیز در ابتدای این نشست در گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی این شهرستان از شهردار و اعضای شورای اسلامی بره سر به جهت تلاش برای ایجاد کتابخانه عمومی در این شهر قدردانی کرد.
گفتنی است بیان دیدگاه های مسئولین کتابخانه ها و دیگر اعضای انجمن در خصوص فعالیت ها، مشکلات و ارائه راهکارهای پیشنهادی پایانبخش این نشست بود.

 
بيشتر
 [PageVisit]