بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
ویدئو
هفته کتاب
ورود
بهرام مژدهی، شاعر و چهره برجسته ادبیات گیلکی استان گیلان
بهرام مژدهی، شاعر و چهره برجسته ادبیات گیلکی استان گیلان
1399/5/11 شنبه بهرام مژدهی، شاعر و چهره برجسته ادبیات گیلکی استان گیلان؛ تاسیس محافل ادبی گامی موثر در نظام بخشی به فعالیت های ادبی خصوصا در زمینه شعر خواهد بود بهرام مژدهی، شاعر و چهره برجسته ادبیات گیلکی استان گیلان و مسئول صفحه ادبی ماهنامه عطر شالیزار با ارسال پیامی به مناسبت تاسیس محفل ادبی مجازی دکتر معین اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، تاسیس محافل ادبی را گامی موثر در نظام بخشی به فعالیت های ادبی خصوصا در زمینه شعر عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، شاعر و چهره برجسته ادبیات گیلکی استان گیلان در این پیام که به مناسبت تاسیس محفل ادبی دکتر اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در فضای مجازی منتشر شد ضمن اظهار امیدواری نسبت به تاثیرات سازنده تشکیل این محفل ادبی فرهنگی در بستر فضای مجازی بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ عمومی در قالب برگزاری برنامه های متنوع با حضور چهره های برتر ادبی تاکید کرد.
متن پیام بهرام مژدهی به مناسبت تاسیس محفل ادبی دکتر معین کتابخانه های عمومی استان گیلان به این شرح است؛
«بنام خداوند جان و خرد»
نظام بخشی به فعالیت های، ادبی خصوصا شعر یکی از مهمترین اصولی است که در سال های اخیر از آن بی بهره بوده ایم. تاسیس محافل ادبی در کتابخانه های عمومی سراسر کشور می تواند گامی موثر در این خصوص باشد. نهادینه کردن فرهنگ عمومی فعالیت های ادبی در دل کتابخانه ها و نزدیک کردن جوانان به کتاب و کتاب خوانی که خود باعث بالا بردن سرانه کتاب خوانی در کشور خواهد بود، برای سرودن نیز بسیار مفید است.
همچنین استعدادیابی در دورترین نقاط کشور که محروم از کتابخانه و محافل ادبی هستند و فراهم کردن بستری مناسب در شهرها و روستاها، به کارگیری نیروهای متخصص دانشگاهی در کنار شاعران توانمند و پیشکسوت و همچنین کم کردن فاصله بین اساتید دانشگاه و شاعران می تواند راهگشای مناسبی باشد تا شاهد تولید آثاری فاخر باشیم. همچنین برگزاری همایش های مختلف به شکلی اصولی و استعداد یابی به دور از نام و ...
از آنجایی که شعر یک ثروت ملی ست باید با تمام توان در کنار هم به هدفمندی و نظم و نظام بخشی در این خصوص تلاش کنیم تا در آینده ای نزدیک شاهد گام های خوبی در عرصه ی شعر باشیم انشالله.
بهرام مژدهی
گفتنی است بهرام مژدهی از اعضای شاعران گیلکی سرا، عضو انجمن گیلان شناسی، انجمن شعر و ادب شهرستان رشت و مسئول کارگاه نقد و بررسی شعر بوده و همچنین مسئولیت صفحه ادبی "ماهنامه عطر شالیزار"را بر عهده دارد.
وی که همچنین در جشنواره های شعر و کنگره های مختلف در سال های اخیر مقام ها و رتبه های برتر را کسب کرده است در سال 1393 نیز اقدام به انتشار اولین مجموعه خود تحت عنوان مجموعه رباعی دوبیتی (یک دوم) حاوی یکصدو ده قطعه رباعی و دوبیتی را توسط انتشارات فصل پنجم روانه بازار نشر کرد.

 
بيشتر
 [PageVisit]