بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان

حسین اسمعیل پور، فرماندار شهرستان رودسر
حسین اسمعیل پور، فرماندار شهرستان رودسر


زهرا اخوان، رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی رودسر
زهرا اخوان، رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی رودسر

زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان
زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان


1399/4/24 سه‌شنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در مراسم معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر: توجه به کتاب و کتابخوانی نماد جوامع توسعه یافته است مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان توجه به موضوع کتاب و کتابخوانی را نماد جوامع توسعه یافته عنوان کرد و گفت: توجه به مقوله مهم گسترش فرهنگ مطالعه یکی از معیارهای جامعه آگاه است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مراسم تکریم و معارفه رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر دیروز دوشنبه (23تیر) با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ حسین اسمعیل پور، فرماندار شهرستان رودسر؛ رحمان کاظمی، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری این شهرستان؛ زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان؛ زهرا اخوان، رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی رودسر و اصحاب رسانه در فرمانداری رودسر برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ابتدای این مراسم با اشاره به ویژگی های جامعه آگاه، پرداختن به امر کتابخوانی و توجه به مقوله مهم گسترش فرهنگ مطالعه را یکی از معیارهای جامعه آگاه عنوان کرد.
پریسا کرمی با بیان اینکه استان گیلان دارای ۱۰۰ باب کتابخانه عمومی و مشارکتی است، به اجرای برنامه های مختلف فرهنگی در این کتابخانه ها اشاره کرد و گفت: برگزاری کارگاه های مختلف آموزشی در کتابخانه ها، اجرای محافل ادبی نقد و رونمایی کتاب، نشست های معرفی کتاب و ایجاد فرصت یادگیری برای کودکان و مادران بخش های دیگری از برنامه های مهم کتابخانه های عمومی است.
 کرمی در ادامه با اشاره به برنامه‌های متنوع نهاد کتابخانه ها برای ایام تابستان و اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان افزود: تلاش می‌شود تا با اجرای برنامه‌های فرهنگی مناسب در سطح کتابخانه های عمومی در بستر فضای مجازی خصوصا برگزاری جشنواره های مختلفی چون دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و ایجاد بستر های لازم برای استفاده علاقمندان به کتاب از اپلیکیشن کتابخوانی طاقچه گام‌های مثبتی در این زمینه برداریم.
وی همچنین به فعالیتهای کتابخانه ها در ایام شیوع بیماری کرونا نیز اشاره کرد و با بیان اینکه بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی برای ارتباط با مخاطبان در این ایام جزو وظایف کتابداران است به عضویت ۶۵ هزار نفر در کتابخانه های عمومی استان گیلان اشاره کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در بخش دیگری از صحبتهای خود به برنامه ریزی های صورت گرفته در زمینه تکمیل پروژه‌های نیمه تمام کتابخانه های عمومی در سراسر گیلان اشاره کرد و گفت: تکمیل و بهره برداری از کتابخانه های عمومی با پیشرفت فیزیکی بالا تا پایان سال1400، سبب افزایش سرانه فضای مطالعه و تشویق علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برای حضور در فضای کتابخانه ای می‌شود.
اسمعیل پور: فضای مطالعه باید مطلوب و مورد توجه همه اقشار جامعه باشد
فرماندار رودسر نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه یکی از برنامه‌های دولت بهره گیری از ظرفیت نخبگان به ویژه بانوان در بدنه دستگاه های اجرایی است، اظهار کرد: در شهرستان رودسر نیز تلاش شده تا با بکارگیری بانوان فعال و نخبه در این مسیر گام برداشته شود.
حسین اسمعیل پور با تأکید بر ضرورت بهره گیری از توانمندی بانوان در حوزه برنامه‌های فرهنگی، گفت: انس مردم با کتاب اندیشه توسعه در آن جامعه را تقویت خواهد کرد.
وی با بیان اینکه باید فضای مطلوبی برای یک فرد کتابخوان و علاقمند به مطالعه فراهم شود، افزود: امیدوارم با پیش بینی برنامه های متنوع فرهنگی برای اقشار مختلف مردم، پویایی بیش از پیش کتابخانه های عمومی در شهرستان رودسر را شاهد باشیم.
اسمعیل پور با اشاره به فعالیت انجمن‌های ادبی و علمی در شهرستان رودسر، تصریح کرد: شهرستان رودسر به لحاظ سابقه فرهنگی دارای پیشنه غنی و ریشه دار می باشد و وجود انجمن های ادبی و علمی مختلف در این شهرستان می توانند با پیوند با کتابخانه های عمومی منشاء تحولات چشم گیری در حوزه فرهنگی این شهرستان باشند.
وی در پایان روحیه مطالبه گری از سوی مدیران شهرستانی برای ارتقای سازمان، محیط فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی و اقتصادی جامعه را از ویژگی های برجسته و مورد انتظار خود برشمرد.
گفتنی است در پایان این مراسم ضمن قدردانی از زحمات 25 ماهه محمد حسین موقری، در مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر، زهرا اخوان به عنوان رئیس جدید کتابخانه عمومی این شهرستان معرفی شد.
گفتنی است زهرا اخوان پیش از این نیز رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر بوده و در دوسال گذشته به عنوان مسئول امور اداری کتابخانه های عمومی این شهرستان فعالیت می کرد.
شهرستان رودسر هم اکنون دارای 6باب کتابخانه عمومی با زیربنای 2هزارو 600 متر مربع در شهرهای رودسر، رحیم آباد، واجارگاه، کلاچای و واجارگاه می باشد.
بيشتر
 [PageVisit]