بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور
مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور
1399/4/21 شنبه مهدی رمضانی مطرح کرد؛ اخلاق حرفه ای کتابداران با مخاطبان ضامن موفقیت کتابخانه‌ها و مجموعه نهاد است مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با همراهی مدیرکل امور کتابخانه ها و مدیر ارزیابی عملکرد و بازرسی این نهاد ضمن بازدید از 5باب کتابخانه های عمومی استان و شرکت در جلسه شورای اداری کتابخانه های گیلان در کتابخانه عمومی خشکبیجار، از روند پیشرفت کتابخانه مرکزی رشت بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور دیروز چهارشنبه(۱۸تیر) با همراهی اصغر گودرزی، مدیرکل امور کتابخانه ها؛ سجاد عمرانی، مدیر ارزیابی عملکرد و بازرسی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان و معاونین و کارشناسان ستادی استان از کتابخانه های عمومی خاتم الانبیاء(ص)رشت، شهید باهنر لاهیجان، شمس گیلانی لنگرود، اهل بیت (ع) آستانه اشرفیه و شهید باهنرکوچصفهان بازدید و با کتابداران این کتابخانه‌ها دیدار کرد.

معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور همچنین با حضور در محل احداث کتابخانه مرکزی شهر رشت ضمن بازدید از طبقات و بخش های مختلف این کتابخانه در جریان مراحل پیشرفت مهمترین پروژه فرهنگی استان گیلان با ۷۲درصد پیشرفت فیزیکی قرار گرفت.
مهدی رمضانی همچنین در ادامه سفر به استان گیلان با حضور در جمع روسای ادارات کتابخانه های عمومی استان گیلان، معاونین و مسئولین ستادی در جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی امام علی(ع) خشکبیجار شرکت کرد.
رمضانی در این نشست ضمن ابراز خرسندی از حضور در استان گیلان و دیدار با کتابداران با اشاره به ویژگی های کتابخانه های فعال و پویا، اخلاق حرفه ای کتابداران با مخاطبین را ضامن موفقیت مجموعه برشمرد و اظهار داشت: کتابداران به عنوان مهمترین رکن کتابخانه ها با کسب آگاهی و دانش لازم در عصر ارتباطات می توانند به غنای منابع کتابخانه ای و فرهنگی بپردازند تا خدمات مطلوب تری به جامعه هدف ارائه شود.
مهدی رمضانی یکی از سیاست های نهاد کتابخانه های عمومی کشور را توجه به قشر کودک و نوجوان برای ایجاد عادت به مطالعه عنوان کرد و گفت: قشر کوک و نوجوان از برجسته ترین سرمایه های اصلی کتابخانه ها محسوب می شوند که می توانند در محیط کتابخانه به رشد و تعالی بیشتری دست بیابند.
جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان یک ظرفیت عظیم فرهنگی در کشور، مهم و قابل دفاع است
رمضانی با اشاره به اینکه در دوران شیوع بیماری کرونا با همراهی کتابداران تلاش شد که فعالیت های کتابخوانی متوقف نشود، خاطرنشان کرد: هدف اصلی ما در این اقدام این بود که ارتباط کتابخانه ها و کتابداران با اعضا قطع نشده و فعالیت کتابخوانی و ترویجی کتابخانه های عمومی ادامه داشته باشد که البته در این راه از ظرفیت فضای مجازی به ویژه در زمینه معرفی کتاب های ۱۲گانه دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به خوبی استفاده شد.
وی افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان یک ظرفیت عظیم فرهنگی در کشور، مهم و قابل دفاع است. این جشنواره توانایی‌های کتابخانه‌های عمومی در ترویج فرهنگ را به همه مردم، مسئولین و اهالی فرهنگی کشور نشان داد و باعث شناساندن بیشتر کتابخانه‌ها و ایجاد انس میان مردم با کتاب و کتابخانه شد.

گفتنی است استان گیلان هم اکنون دارای 82باب کتابخانه عمومی نهادی،16 کتابخانه مشارکتی و یک باب کتابخانه عمومی مستقل در شهرهای مختلف استان است.


 


 


 


 


 


 


 


 


بازدید از کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت
 


 


 


 


 


بازدید از کتابخانه عمومی شهید باهنر کوچصفهان
 


 


 


 


 


 


 


بازدید از کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان
 


 


 


 


بازدید از کتابخانه عمومی شمس گیلانی لنگرود
 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


بازدید از کتابخانه عمومی اهل بیت(ع) آستانه اشرفیه
 


 


 


 


 


 


 


 


بازدید از پروژه در حال احداث کتابخانه مرکزی رشت
 


 


 


 


 


جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان

بيشتر
 [PageVisit]