بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان

مهدی پارسا، رئیس بسیج رسانه استان گیلان
مهدی پارسا، رئیس بسیج رسانه استان گیلان

1399/3/31 شنبه در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با رئیس بسیج رسانه استان تاکید شد؛ جشنواره رسانه ای ابوذر با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی در گیلان برگزار می شود رییس سازمان بسیج رسانه گیلان در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از آمادگی این مجموعه برای برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی با موضوع کتاب و کتابخوانی در قالب جشنواره رسانه ای ابوذر، میزگردهای تخصصی و نشست های کتاب خوان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مهدی پارسا، رئیس بسیج رسانه استان گیلان روز پنجشنبه(29خرداد) با همراهی معاون و تنی چند از اعضای این مجموعه و اصحاب رسانه با پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان دیدار و در خصوص اجرای برنامه های مشترک فرهنگی با محوریت کتاب و کتابخوانی با وی بحث و تبادل نظر کرد.
کرمی: اصحاب رسانه یاوران کتاب و کتابخوانی هستند
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این دیدار که با حضور زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها، مجید زمانداری، کارشناس مسئول روابط عمومی و علیرضا ژاله جو، مسئول فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد، با بیان اینکه وقتی صحبت از بسیج به میان می آید، اراده و عزم جدی برای هر نوع فعالیت مثبت وظیفه ای بر دوش همگان می شود، از تجربه موفق مجموعه کتابخانه های عمومی استان در همکاری با بسیج اقشار مختلف سخن گفت.
پریسا کرمی نگاه و تفکر بسیجی را ضامن موفقیت در امور عنوان و بر ضرورت اقدامات جهادی در این برهه از زمان و شرایط دشوار اقتصادی تاکید و آن را وظیفه ای مشترک بر دوش همه دوستداران انقلاب دانست.
وی همچنین با اشاره به نقش رسانه در نمایش و انعکاس دستاوردهای فرهنگی به عموم مردم، اصحاب رسانه را یاوران حوزه کتاب و کتابخوانی عنوان و از تلاش های این قشر پرتلاش در این عرصه مهم فرهنگی قدردانی کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات کتابداران کتابخانه های عمومی استان، برگزاری دوره های آموزشی مختلفی چون سواد رسانه ای، قصه گویی و قصه خوانی، داستان گویی و نمایشنامه خوانی و همچنین برگزاری نشست ها و محافل ادبی و شعر و داستان را از مهمترین اقدامات مجموعه برشمرد.
پریسا کرمی همچنین به ارائه خدمت مجموعه کتابخانه های عمومی استان به کودکان و نوجوانان مناطق کمتر برخوردار و فاقد کتابخانه در اقصی نقاط گیلان اشاره کرد و ارسال کوله های کتاب و راه اندازی 2کتابخانه عمومی سیار برای دسترس پذیری به کتاب های بروز توسط مردم این مناطق را از اهداف مهم مجموعه کتابخانه های عمومی برشمرد.
وی در پایان گفت: هرجا کتاب و کتابخوانی مبنا و بستر رشد آگاهی ها قرار بگیرد نتایجی ملموس و شیرین در جامعه به دنبال خواهد داشت.
پارسا: گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در گرو بهره مندی از ظرفیت رسانه ها است
رئیس بسیج رسانه استان گیلان نیز در این دیدار ضمن تشکر از نگاه فرهنگی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نسبت به مقوله کتاب و کتابخوانی و لزوم استفاده از ابزار رسانه برای گسترش این فرهنگ، سازمان بسیج رسانه را یکی از آخرین حلقه های بسیج مستضعفین عنوان کرد که پس از تشکیل منشاء برکات بسیاری در جامعه شده است.
مهدی پارسا به عضویت بیش از50درصد اصحاب رسانه استان در سازمان بسیج رسانه اشاره کرد و آن را ظرفیتی مهم برای پیشبرد اهداف بسیج و رسیدن به قله های آگاهی بخشی و پرورش نسل های آگاه عنوان کرد.
وی همچنین به برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی توسط این سازمان اشاره و از جشنواره رسانه ای  ابوذر بعنوان یکی از مهمترین رویدادهای رسانه ای در کشور یاد کرد.
پارسا همچنین با بیان اینکه در سال جاری بخشی از این جشنواره مهم با محوریت کتاب و کتابخوانی برگزار خواهد شد از مجموعه کتابخانه های عمومی استان برای همکاری در برگزاری جشنواره ابوذر استقبال کرد. رئیس بسیج رسانه استان در ادامه برگزاری نشست های تخصصی با موضوع کتاب و کتابخوانی، برگزاری نشست کتاب خوان رسانه، برگزاری جشنواره کتابخوانی در فضای مجازی و معرفی کتاب در رسانه های جمعی را از دیگر اقدامات این سازمان عنوان کرد و از آمادگی خود برای هرنوع همکاری با محوریت برگزاری این برنامه ها با مجموعه کتابخانه های عمومی استان خبرداد.
ور در پایان گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را در گرو همکاری و هم افزایی همه دستگاه ها و بهره مندی از ظرفیت رسانه به عنوان عامل تاثیر گذار در این حوزه دانست.

 
بيشتر
 [PageVisit]