بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود


1399/3/29 پنجشنبه فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان؛ بستر توسعه هر جامعه بحث فرهنگ و یکی از مؤلفه‌های آن کتاب و کتابخوانی است یونس محمودی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی نیازمند عزم جدی است که باید برای تحقق آن از توان همه دستگاه‌ها، سازمان‌ها و حتی ظرفیت بخش خصوصی نیز استفاده کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه روز سه شنبه(27خرداد) به ریاست یونس محمودی، فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه و با حضور رقیه زرگری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان، روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه، اعضای انجمن و اصحاب رسانه در سالن جلسات کتابخانه عمومی اهل البیت(ع) برگزار شد.
فرماندار شهرستان آستانه شرفیه در ابتدای این نشست با اشاره به لزوم‌ توجه به موضوعات فرهنگی بعنوان یکی از وظایف مهم همه دستگاه ها گفت: ارتقا سرانه مطالعه و گسترش آن به تنهایی توسط کتابخانه ها محقق نمی شود و این کار بر عهده همه دستگاه های اجرایی و نهادهای مختلف است.
یونس محمودی با گلایه از برخی از دستگاه ها در خصوص عدم توجه کافی به موضوع نهادینه کردن فرهنگ مطالعه تاکید کرد، دستگاه های اجرایی شهرستان موظفند در نشست های مختلف کتاب خوان در ادارات مشارکت کنند.
محمودی همچنین تاکید کرد:‌ بستر توسعه هر جامعه بحث فرهنگ و یکی از مؤلفه‌های آن کتاب و کتابخوانی است، بنابراین همه وظیفه دارند در این راستا اقدام جدی داشته باشند.
زرگری: برگزاری 401 برنامه فرهنگی در سال 98
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه نیز در ادامه این نشست با ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه به آمار برنامه های فرهنگی اجرا شده در یک سال گذشته کتابخانه های عمومی شهرستان اشاره کرد و افزود: درکتابخانه های عمومی آستانه اشرفیه  401 برنامه فرهنگی متنوع دریک سال گذشته اجرا شده است که برنامه های اجرایی در بخش کودک کتابخانه با 184 برنامه در صدر این برنامه ها قرار داشته اند .
رقیه زرگری به اهمیت فعالیت در حوزه کودکان و نوجوانان نیز اشاره کرد و حضور کودکان در کتابخانه ها و نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در سبک زندگی و آینده کودکان را امری مهم دانست.
وی همچنین نشست های کتاب خوان کتابخانه ای، مدرسه ای و نمایش نامه خوانی توسط اعضای کتابخانه ها را از برنامه های این مجموعه در سال گذشته عنوان کرد که با استقبال خوبی از سوی اعضا مواجه شد.
زرگری اجرای برنامه های فرهنگی مختلف در کتابخانه های عمومی را موجب رشد5/5درصدی عضویت در کتابخانه های این شهرستان عنوان کرد.  
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه در پایان گزارش خود با اشاره به گشایش نمایشگاه دهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی در محل کتابخانه اهل البیت(ع) به تشریح اهداف و فعالیت های برگزاری جشنواره پرداخت و از اعضای انجمن خواست که علاوه بر شرکت در این رویداد مهم کتابخوانی نسبت به تشویق جامعه تحت پوشش خود برای مشارکت گسترده در آن و بهره مندی از سیره و سبک زندگی ائمه اطهار (ع) بعنوان الگوهای زندگی مادی و معنوی تلاش کنند. 
بيشتر
 [PageVisit]