بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1399/3/20 سه‌شنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در شهرستان رودبار خبر داد؛ مشارکت ۳۰ هزار نفری مردم گیلان در دهمین جشنواری کتابخوانی رضوی پریسا کرمی در دیدار با امام جمعه شهر رستم آباد با اشاره به روزهای باقیمانده بزرگترین رویداد کتابخوانی کشور گفت؛ تا امروز بیش از ۳۰هزار نفر از مردم گیلان در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی مشارکت کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان دیروز دوشنبه(19خرداد) و با همراهی مجتبی رمضانی، معاون اداری و مالی این اداره کل؛ محمد فکور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار، فرزین احمدی از خیرین شهرستان رودبار و واقف کتابخانه عمومی زنده یاد فرشید احمدی این شهر و تنی چند از مسئولین و کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی استان با حضور در دفتر امام جمعه شهر رستم آباد با حجت الاسلام و المسلمین حسین مالکی دیدار کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این دیدار که به منظور قدردانی از نقش برجسته امام جمعه شهر رستم آباد در دعوت از مردم جهت شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و نیز حمایت از کتابخانه عمومی این شهر صورت پذیرفت با اشاره به روزهای باقیمانده دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بعنوان بزرگترین رویداد کتابخوانی کشور از مشارکت ۳۰هزار نفری مردم گیلان در این رویداد مهم فرهنگی تا امروز خبرداد.
پریسا کرمی با بیان اینکه مهلت ثبت نام و شرکت در دهمین دوره این رویداد فرهنگی را تا پایان تیرماه ۱۳۹۹ تمدید شده است گفت: مردم گیلان همواره ارادت و دلبستگی خود به آستان مقدس ائمه معصومین خصوصا حضرت علی بن موسی الرضا(ع) را به اثبات رسانده  و در رویدادهایی که مزین به نام این امام بوده مشارکت بالایی داشته اند.
وی همچنین در این نشست به اقدامات کتابداران کتابخانه های عمومی سراسر استان در دوره تعطیلی اجباری کتابخانه ها بنا به توصیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز اشاره کرد و افزود: در این مدت 3ماهه تعطیلی کتابخانه ها، کتابداران با حضور در بستر فضای مجازی و تشکیل گروه های مختلف فرهنگی در این بستر نسبت به معرفی کتاب، برگزاری محافل مختلف فرهنگی و نیز مسابقات کتابخوانی اقدام کردند و در این حوزه موفق به کسب رتبه چهارم کشوری در ویژه برنامه فرهنگی "هرکتابدار، یک کتابخوان" نیز شدند.
کرمی در پایان ضمن قدردانی از حمایت های حجت الاسلام و المسلمین حسین مالکی از روند فعالیت کتابخانه عمومی زنده یاد فرشید احمدی شهر رستم آباد، یکی از بزرگترین دغدغه های کتابداران شهرستان رودبار را عدم توجه جدی شهرداران در پرداخت سهم نیم درصدی سهم کتابخانه های عمومی و رفع مشکلات جاری در این مراکز برشمرد و از وی خواست در این خصوص به شهرداران و مسئولین این شهرستان توصیه های موکدی در ضرورت حمایت از کتابخانه ها داشته باشند.
حجت الاسلام مالکی: حمایت از کتابخانه های عمومی را همواره از وظایف قانونی و شرعی خود می دانم
امام جمعه شهر رستم آبا نیز در این نشست با بیان اینکه نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی از واجب ترین امور در افزایش سطح آگاهی های عمومی در جامعه است گفت: حمایت از کتابخانه های عمومی را همواره از وظایف قانونی و شرعی خود می دانم و در این خصوص از هیچ مساعدتی دریغ نخواهم کرد.
حجت الاسلام و المسلمین حسین مالکی همچنین اظهار امیدواری کرد با بازگشایی مجدد کتابخانه ها بر روی عموم مردم، فعالیت های متنوع و جذاب فرهنگی با قوت بیشتری با کمک مسئولین و مردم شهر در کتابخانه عمومی زنده یاد فرشید احمدی رستم آباد آغاز شود.
گفتنی است در حاشیه این نشست مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با همراهی هیات همراه ضمن بازدید از کتابخانه عمومی خیر ساز زنده یاد فرشید احمدی رستم آباد در خصوص مسائل حقوقی این کتابخانه با رئیس اداره شهرستان و واقف آن بحث و تبادل نظر کرد.


 
بيشتر
 [PageVisit]