بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود1399/3/11 يكشنبه به منظور فراهم آوری امکانات لازم جهت تکمیل کتابخانه مرکزی رشت صورت پذیرفت؛ دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با اعضای کارگروه تکمیل کتابخانه مرکزی رشت مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با حضور در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان و اداره کل فناوری استان با روزبه رحمانیان، معاون هماهنگی برنامه و بودجه این سازمان و فرزاد توکلی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان در خصوص فراهم آوری امکانات لازم جهت تکمیل کتابخانه مرکزی رشت دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این دیدارهای جداگانه که با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها، مجتبی رمضانی، معاون اداری و مالی و محمود فرحی، کارشناس مسئول فناوری اطلاعات اداره کل کتابخانه های عمومی استان صورت پذیرفت، در خصوص ایجاد بسترهای لازم برای تکمیل پروژه در حال احداث کتابخانه مرکزی رشت تا پایان سال جاری بحث و تبادل نظر شد.
دیدار با مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان
پریسا کرمی در نخستین دیدار که با فرزاد توکلی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان صورت پذیرفت، ایجاد شبکه فیبر نوری برای دسترسی مراجعین به این کتابخانه به اینترنت پرسرعت و تامین امنیت آن را یکی از مهمترین نیازهای این پروژه عنوان کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همچنین بررسی کارشناسی ایجاد شبکه فیبر نوری در بخش های مختلف این کتابخانه بزرگ را از اقدامی تخصصی و نیازمند هم افزایی با مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان دانست.
فرزاد توکلی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از پیشرفت محسوس پروژه کتابخانه مرکزی رشت در سال گذشته تا امروز که پس از سالها مشاهده می شود، از آمادگی خود برای هر نوع همکاری برای رفع مشکلات در حوزه فناوری اطلاعات و مشاوره در این خصوص توسط کارشناسان خبره این مرکز خبرداد.
نشست بررسی تخصیص اعتبار کافی جهت تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی رشت
کرمی همچنین در دیدار با روزبه رحمانیان، معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان ضمن تسلیت مصیبت وارده به وی، یکی از مهمترین مباحث پیش روی تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی رشت را تخصیص اعتبارات کافی در شرایط فعلی کشور عنوان کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه کتابخانه مرکزی رشت، مهمترین پروژه فرهنگی شمال کشور نیز محسوب می شود بر ضرورت توجه جدی تر به آن تاکید و اتمام آن را خبر مسرت بخشی به مردم گیلان دانست.
روزبه رحمانیان، معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان نیز با ارزیابی مثبت از روند تخصیص اعتبارات برای تکمیل این کتابخانه بزرگ در شهر رشت، اظهار امیدواری کرد علیرغم همه مشکلات مالی، این پروژه فرهنگی تا پایان سال به بهره برداری کامل برسد. 
بيشتر
 [PageVisit]