بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
ویدئو
هفته کتاب
ورود

1399/3/1 پنجشنبه معاون سیاسی فرمانداری شهرستان املش در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان: کتاب، شاهرگ حیاتی توسعه فرهنگی است رحمت حیدری نژاد، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان املش با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه افزود: کتاب شاهرگ حیاتی برای ارتقای فرهنگی جامعه می باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان املش دیروز چهارشنبه(31 اردیبهشت) و با حضور رحمت حیدری نژاد، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان املش؛ زینب کریمی پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی املش؛ حجت الاسلام علی رنجبر، امام جمعه املش، شهرداران املش و رانکوه، روسای ادارات دستگاه های فرهنگی این شهرستان، مسئولین کتابخانه های عمومی املش و رانکوه، اعضای انجمن و اصحاب رسانه در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان املش در ابتدای این نشست که به منظور پیگیری مصوبات پیشین این انجمن و نیز ارائه پیشنهادات جدید برای بهبود وضعیت کمی و کیفی کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی به فرهنگ جامعه کمک خواهدکرد افزود:کتاب شاهرگ حیاتی برای ارتقای فرهنگی جامعه می باشد.
رحمت حیدری نژاد افزود: دغدغه ما نشر فرهنگ و رشد آن است و انشاا… جامعه ما به سمتی سوق پیدا کند تا با کتاب مانوس شود. وی همچنین مطالعه و افزایش اطلاعات را موجب کمک به جامعه، آگاهی بیشتر نسل آینده و نیز کاهش آسیب های اجتماعی دانست.
حیدری نژاد تصریح کرد: یکی از دغدغه ها افزایش آسیب های اجتماعی است که ارتقاء فرهنگ خصوصا در نسل جوان،  باعث کاهش آسیب ها ی اجتماعی خواهد شد.
معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری همچنین با بیان این که همه ادارات و نهادها باید دست به دست هم دهند تا فرهنگ کتاب وکتابخوانی را در جامعه گسترش دهند اظهار داشت: شهرداران در این زمینه تلاشهای خوبی داشتند اما می بایست با حمایت های مادی و معنوی زمینه ارتقاء فرهنگ کتاب وکتاب خوانی در شهرها و روستاهای ما را بیش از پیش فراهم کنند.
حیدری نژاد در پایان با قدردانی از کتابداران و همه افرادی که در امر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در فضای مجازی تلاش می کنند، استفاده از کتابهای صوتی در این فضا را مورد تاکید قرارداد.
کریمی پور: استقبال مناسب مردم املش از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در فضای مجازی
گفتنی است در این نشست، زینب کریمی پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان املش نیز ضمن ارائه گزارش از وضعیت شاخص های مختلف مطالعه در کتابخانه های عمومی، یکی از مهمترین برنامه های این مجموعه در دوره تعطیلی اجباری کتابخانه ها بر اثر همه گیری بیماری کرونا را برگزاری پویش های کتابخوانی خصوصا دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کرد و گفت: مردم شهرستان املش استقبال مناسبی از برگزاری مجازی این جشنواره بزرگ کتابخوانی کردند.


بيشتر
 [PageVisit]