بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
محمدجعفر علیزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی
محمدجعفر علیزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی


1399/3/1 پنجشنبه در اقدامی ارزشمند؛ معاون وزیر راه و شهرسازی بخشی از کتاب های مجموعه شخصی خود را به کتابخانه های عمومی گیلان اهدا کرد محمدجعفر علیزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی تعداد 224جلد کتاب نفیس از مجموعه کتابخانه شخصی خود به ارزش حدودی150میلیون ریال را به کتابخانه های عمومی استان گیلان اهدا کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی کشور و معاون اسبق عمرانی استانداری گیلان، بوشهر و اصفهان همزمان با ماه مبارک رمضان و در اقدامی ارزشمند و به منظور گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان گیلان و غنای هرچه بیشتر منابع کتابخانه ها، تعداد 224 جلد انواع کتاب نفیس از مجموعه شخصی خود را به کتابخانه های عمومی استان گیلان اهدا کرد.
محمدجعفرعلیزاده با اظهار خوشحالی از اهدای این کتاب ها به مجموعه کتابخانه های عمومی استان، کتابخانه ها را یکی از مراکز امن و دسترس پذیر برای عموم مردم توصیف و از آمادگی خود برای تامین منابع کتابخانه های روستایی، مناطق محروم و کتابخانه های سیار خبر داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با بیان اینکه شخصا به مطالعه کتاب های تاریخی و آثار ادبی علاقمند هستم خاطرنشان کرد: استان گیلان بواسطه دارا بودن تاریخ غنی و بزرگان و علمای بنام نیازمند توجه بیشتری در حوزه شناساندن ظرفیت های تاریخی به عموم مردم است و کتابخانه های عمومی می توانند با تامین منابع پرشماری که در این حوزه وجود دارد در این مقوله مهم اثرگذار باشند.
گفتنی است کتاب های اهدایی معاون وزیر راه و شهرسازی که در حوزه هنر، ایرانشناسی، تاریخ، ادبیات، علوم کاربردی و مذهبی و کودک و نوجوان و قرآن کریم، نهج البلاغه و تعدادی از آثار فاخر ادب فارسی است هم اکنون جهت انجام مراحل آماده سازی در اختیار کتابخانه های عمومی استان قرار دارد.
همچنین تعداد70جلد از کتاب های اهدایی وی به ارزش 20میلیون ریال در حوزه کودک و نوجوان نیز برای استفاده اعضای کتابخانه عمومی سیار قاصدک رشت، بزودی در اختیار این کتابخانه  قرار می گیرد.

 


بيشتر
 [PageVisit]