بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
اسماعیل میرغضنفری، فرماندار شهرستان لاهیجان
اسماعیل میرغضنفری، فرماندار شهرستان لاهیجان
1399/2/11 پنجشنبه پیام فرماندار لاهیجان به مناسبت دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی: جشنواره کتابخوانی رضوی زمان مغتنمی برای خواندن و رسیدن به مفاهیم متعالی است اسماعیل میرغضنفری، فرماندار لاهیجان در پیامی، فرصت برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را زمان مغتنمی برای خواندن و رسیدن به مفاهیم متعالی عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، متن پیام اسماعیل میرغضنفری، فرماندار لاهیجان به مناسبت برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بدین شرح است:
بسمه تعالی
یکی از مهم ترین مولفه های دانایی در دنیای کنونی خواندن کتاب است. کتاب محصول اندیشیدن نویسنده و ساحات ذهنی، روانی و ارادی اوست. وجود نویسنده در کتاب تجلی می یابد و بارها و بارها خوانده می شود و در هر بار خوانده شدن زایشی نو پدید می آید. بنابراین عنصر خواندن که خداوند بزرگ در اولین آیه نازل شده بر پیامبر عزیز اسلام بر آن امر فرموده است پنجره ای نو به دنیایی تازه است. اگر این خواندن به نام یکتای بی همتا باشد جهان و جان خاکی را به معنویت متصل می گرداند و همه رسالت انبیا و پیشوایان دینی ما این بود که اتصال جسم و جان به مبدأ هستی به بهترین وجه ممکن محقق شود. خواندن کتاب هایی که درباره ی زندگی ائمه اطهار علیه آلاف التحیه و الثنا نوشته شده اند مسیر هموارتری برای رسیدن بدان مقصد عالی هستند.
فرصت دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی زمان مغتنمی برای خواندن و رسیدن بدان مفهوم متعالی است. امیدوارم در سایه تلاش و کوشش همه دست اندرکاران این جشنواره شاهد رویکرد بیشتر مردم به ویژه کودکان و جوانان به مطالعه کتاب به ویژه در حوزه سیره و منش امامان معصوم و خصوصا ثامن الحجح علی بن موسی الرضا علیه السلام باشیم.
در پایان از همه شهروندان خوب شهرستان لاهیجان که همواره به پیشتاز بودن در عرصه کتاب و کتاب خوانی شهره هستند می خواهم در این جشنواره مشارکت فعال و‌موثر داشته باشند و از همه کسانی که این بستر را فراهم کرده اند تقدیر و تشکر می نمایم و از خداوند بزرگ برای آنان توفیق خدمت به مردم در سایه سار ولایت و اجرای برنامه های دولت را خواستارم.
اسماعیل میر غضنفری
فرماندار شهرستان لاهیجان
گفتنی است دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در سه بخش «فردی»، «گروهی» و «خانوادگی» با معرفی12عنوان کتاب از فروردین ماه سال جاری آغاز و تا 9 خردادماه ادامه خواهد داشت.علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این رویداد مهم کتابخوانی می توانند به سامانه الکترونیک این جشنواره کتابخوانی به نشانی «www.samakpl.ir» و یا  «www.razavi.iranpl.ir» مراجعه کنند.


 
بيشتر
 [PageVisit]