بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
حجت الاسلام والمسلمین جواد سلیمانی، امام جمعه لاهیجان
حجت الاسلام والمسلمین جواد سلیمانی، امام جمعه لاهیجان
1399/2/10 چهارشنبه پیام امام جمعه شهر لاهیجان به مناسبت دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی: جشنواره کتابخوانی رضوی راه روشنی برای پیوستن به خیل عظیم ارادتمندان رضوی است حجت الاسلام والمسلمین جواد سلیمانی، امام جمعه لاهیجان در پیامی به مناسبت دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی راه روشنی برای پیوستن به خیل عظیم ارادتمندان رضوی و واکاوی فرهنگ ولایت و انقلاب ولایی است که با الهام از سیره آن امام همام در فرامنطقه درحال شکل گیری است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین جواد سلیمانی، امام جمعه لاهیجان به مناسبت دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بدین شرح است؛
 
بسمه تعالی
اللهم رب شهر رمضان
 در پناه لطف حق باید گریخت
هجرت تاریخ ساز امام رضا (ع) و نقش آن در شکل گیری هسته های اقتدار در پیشبرد نظام ولایی برکسی پوشیده نیست و اتصال و انسجام مردم برای رسیدن به حکومت ولی خدا به وضوح در آثار این هجرت هویداست.
از آنجا که وجود تابناک حضرت ثامن الحجج به عنوان عالم آل محمد همیشه بر تارک روزگار خواهد درخشید، بهره گیری از فضل و ژرفای زندگی و روش امام در ایجاد جامعه ولایی و تبعیت از نظام ولایت می تواند در هندسه معرفتی و اجتماعی زندگی ولایت پسند تاثیر داشته باشد.
جشنواره کتابخوانی رضوی راه روشنی برای پیوستن به خیل عظیم ارادتمندان رضوی و واکاوی فرهنگ ولایت و انقلاب ولایی است که با الهام از سیره آن امام همام در فرامنطقه درحال شکل گیری است، مردم گیلان که از دیرباز با راهبری معصومانه قدم در شبستان تحول و تفکر نهاده اند می توانند با ترویج و تجلیل از این فرهنگ، عمق دانسته ها و داشته های نظام واره رضوی را در زندگی دینی به کار ببندند و در یک کلام در پناه لطف رضوی خود را مصون و محفوظ بدارند.
از همه دست اندرکاران و متولیان امر کتاب و کتابخوانی برای رویش رهروان سیره اهل بیت و تشویق اهالی فرهنگ دوست گیلان به امر کتاب تشکر می کنم.
سیدجوادسلیمانی
امام جمعه لاهیجان
 
گفتنی است دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در سه بخش «فردی»، «گروهی» و «خانوادگی» با معرفی12عنوان کتاب از فروردین ماه سال جاری آغاز و تا 9 خردادماه ادامه خواهد داشت.علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این رویداد مهم کتابخوانی می توانند به سامانه الکترونیک این جشنواره کتابخوانی به نشانی «www.samakpl.ir» و یا  «www.razavi.iranpl.ir» مراجعه کنند.
بيشتر
 [PageVisit]