فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور دکتر مهدی دانشور، نویسنده اثر؛

نشست معرفی کتاب امام موسی صدر در کتابخانه عمومی رستم آباد برگزار شد

جلسه معرفی کتاب امام موسی صدر با حضور دکتر مهدی دانشور نویسنده این اثر و (عضو هئیت علمی دانشگاه ادیان مذاهب قم) در کتابخانه زنده یاد فرشیداحمدی رستم آباد برگزار شد.

به کزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، نشست معرفی کتاب "امام موسی صدر" نوشته دکتر مهدی دانشور روز چهارشنبه (22 شهریور) به میزبانی کتابخانه عمومی زنده یاد فرشید احمدی رستم اباد برگزار شد.
در این محفل فرهنگی گه با حضور حجت الاسلام سجاد ساغری، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار، جمعی از اعضای کتابخانه های عمومی این شهرستانف کتابداران و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد، نویسنده کتاب "امام موسی صدر" ضمن اشاره به بخشهای مختلف این اثر گفت: کتاب امام موسی صدر مجموعه‌ای از چندین مصاحبه و مقاله است که در سه فصل تنظیم شده است. 
دکتر مهدی دانشور با بیان اینکه فصل اول شامل زندگینامه این مجاهد برجسته اسلام است افزود: در این فصل برای روشن شدن بخش‌های مختلف زندگی امام صدر در دوران طلبگی و دانشجویی با آیت‌الله جوادی آملی و دکتر مهدی محقق و دکتر فتح الله مجتبایی و سید حسین شرف الدین و رباب صدر مصاحبه شده است.

دانشور اضافه کرد: فصل دوم کتاب به بررسی اخلاق در زمینه‌های مختلف شخصیتی امام موسی صدر از جمله، زندگی فردی، زندگی اجتماعی، فعالیت‌های سیاسی و… می‌پردازد و محتوای این بخش نیز از طریق گفت‌وگوهای تحلیلی با آیت الله علوی بروجردی و آیت الله اعرافی و حجت الاسلام و المسلمین مختاری و حجت الاسلام و المسلمین رمضانی به دست آمده و در ادامه گفت‌وگوهایی با محمد علی مهتدی و حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمیدرضا شریعتمداری و دکتر قاسم جوادی و حجت الاسلام و المسلمین دکتر مسعود آذربایجانی و حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید حسن اسلامی و دکتر محسن جوادی انجام شده است.
این استاد دانشگاه در ادامه گفت: فصل سوم کتاب جمع بندی نهایی است که در آن با استفاده از مباحث دو فصل قبل؛ گفت‌وگوهایی با حجت الاسلام و المسلمین عبدالرحیم اباذری و دکتر سید علی بطحایی و دکتر فاطمه مریدی انجام شده تا بتوان به مقوله الگوسازی برای جوانان امروز رسید.
گفتنی است در پایان این نشست کتاب امام موسی صدر از سوی نویسنده اثر به اعضای کتابخانه عمومی رستم اباد اهدا شد.

كلمات كليدی : نقد و بررسی کتاب , مهدی دانشور , کتاب امام موسی صدر , رودبار , کتابخانه عمومی رستم آباد
نسخه قابل چاپ