فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور پرشور شهروندان لاهیجانی؛

کارگاه آموزشی محیط زیستی در کتابخانه مرکزی لاهیجان برگزار شد

کارگاه آموزشی «با حیوانات مهربان باشیم»، با استقبال پرشور شهروندان، در کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، کارگاه آموزشی «با حیوانات مهربان باشیم»، دوشنبه(6شهریور) با حضور رقیه زرگری، رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان و به همت مژگان حسین پور، مسئول کتابخانه عمومی شهید باهنر؛ رویا رحیمی، پیام یوسفی، ابراهیم میرراجعی، کتابداران این کتابخانه برگزار شد.

این کارگاه آموزشی که با استقبال پرشور شهروندان، در کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان برگزار شد، با هدف آشنایی با زیست بوم گیلان و به ابتکار همکاران کتابخانه مرکزی لاهیجان برگزار شد.
در جریان این کارگاه، امین شریف، فعال محیط زیست و مدیر پناهگاه حیات وحش وارنا، به معرفی سه گونه نادر از پرندگانی که با دخالت عامل انسانی، مورد اصابت قرار گرفته و دوران درمانی خود را سپری می کردند، پرداخت.
جغد شاهبوف(بزرگترین جغد ایران)، عقاب مارخور(از گونه های بسیار کمیاب عقاب) و دال سیاه(نوعی کرکس)، پرندگانی بودند که در این کارگاه آموزشی به حاضرین معرفی شد و حضار از نزدیک با این سه گونه نادر و روند درمان پذیری شان آشنا شدند.
گفتنی است عقاب پنجه کوتاه یا مارخور، از پرندگان مهاجر تابستانه به کشورمان است که هر ساله جمعیت بسیار اندکی از آن، یعنی کمتر از انگشتان یک دست، در استان گیلان دیده می شود. دو گونه شاهبوف و دال سیاه نیز از پرندگان شکارممنوع و حمایت شده کشورمان هستندکه با نوع تغذیه خود، نقش اکوسیستمی بسیار مهمی را در طبیعت ایفا می کنند.
در خلال این کارگاه همچنین با دعوت از یک محیط بان، به اهمیت نقش این قشر زحمتکش در حفاظت از عرصه های طبیعی و حیات وحش کشور پرداخته شد.
شایان ذکر است در ابتدای نشست نیز، میرزایی، کارشناس اداره حفاظت محیط زیست لاهیجان، مطالبی را درخصوص حفظ محیط زیست و فرایند بازیافت طبیعی مطرح کرد.