فهرست

اخبار شهرستان‌ها

سرپرست کتابخانه های عمومی رودبار خبرداد:

کتابخانه های عمومی رودبار آماده میزبانی دانش آموزان و دانشجویان می شوند

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه شهرستان رودبار از ۸ کتابخانه برخوردار است، از آمادگی این کتابخانه های عمومی برای میزبانی از دانشجویان و دانش آموزان همزمان با بازگشایی مدارس و مراکز آموزش عالی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، حجت الاسلام سجاد ساغری، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی رودبار درمراسم تجلیل از خبرنگاران و در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه عدم وجود بخش اختصاصی برای کودکان بزرگترین معضل کتابخانه شهید درویشوند رودبار است گفت:با پیگیری و برنامه ریزی های صورت گرفته در تلاش برای رفع این معضل هستیم تا کودکان نیز در این کتابخانه از فضا و اتاق مجزا برخوردار باشند.
سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار با بیان اینکه کتابخانه زنده یاد فرشید احمدی رستم آباد با توجه به زیرساخت، تعداد اعضا، درجه کتابخانه و فعالیت های فرهنگی از برترین کتابخانه شهرستان رودبار است از ایجاد سازو کار جدید برای تقویت کتابخانه های عمومی فعال شهرستان و اختصاص امکانات ویژه به اعضای این مراکز خبرداد.
سرپرست کتابخانه های عمومی رودبار با بیان اینکه کتابخاته توتکبن و لوشان نیز از ظرفیت خوبی برخوردار بوده و از امکانات بسیار خوبی نظیر سالن اجتماعات بهره مند هستند، اتخاذ تصمیماتی برای طرف کردن نواقص و انجام تعمیرات اساسی به منظور شاداب سازی این دو کتابخانه را از اولویت های اساسی خود در سال جاری برشمرد.
وی با اشاره به اقدامات مثبت فرهنگی در کتابخانه جیرنده اذعان کرد:با شروع فصل پاییز و بازگشایی مدارس تعداد اعضا کتابخانه جیرنده افزایش پیدا خواهد کرد.
حجت الاسلام سجاد ساغری از بازگشایی مجدد کتابخانه دهستان کلیشم بخش عمارلو رودبار خبر داد و گفت:بزودی این کتابخانه پس از وقفه کوتاه مجددا فعالیت خود را از سر خواهد گرفت.
سرپرست کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار اضافه کرد: بنا بر دستور العمل نهاد کتابخانه های عمومی کشور و تاکید شخص استاندار در خصوص ساخت کتابخانه در تمامی شهر ها،امیدواریم بره سر نیز صاحب کتابخانه شود تا تعداد کتابخانه های شهرستان رودبار به عدد ۹ برسد.
ساغری با بیان اینکه اساس کار اداره کتابخانه های عمومی فرهنگی است گفت: موانع و مشکلات در تمامی امور وجود دارد و نباید در کار فرهنگی دلسرد بشویم چرا که در کار فرهنگی می‌توانیم امید را به جامعه تزریق کنیم.
وی با اشاره به اینکه بر طبق قانون تمامی شهرداری ها موظف هستند نیم درصد درآمد خود را به کتابخانه شهر اختصاص دهند و اداره کتابخانه های عمومی می بایست با تعامل با شهرداری های این شهرستان برای ارتقا سطح فرهنگی شهرستان پیشگام باشد بر ضرورت توجه جدی تر شهرداران این شهرستان به موضوع حمایت از فرهنگ مطالعه تاکید و آن را رسالت مهم فرهنگی ایشان برشمرد.
حجت الاسلام سجاد ساغری اضافه کرد:با آغاز فصل تحصیلی جدید،اداره کتابخانه های عمومی رودبار با ورود به مدارس و ایجاد انگیزه و روشنگری در زمینه ضرورت مطالعه و تاثیر آن در پیشرفت جامعه در این زمینه اقدام خواهد کرد.
سرپرست کتابخانه های عمومی رودبار با اشاره برگزاری برنامه های متعدد فرهنگی از جمله طرح اوقات فراغت در مراکز تحت مدیریت خود، برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی را مهمترین برنامه این نهاد تا پایان شهریور ماه سال جاری عنوان و از علاقمندان برای شرکت در این جشنواره با مراجعه به پایگاه رسمی این جشنواره نشانی samak.razavi.iranpl.ir دعوت کرد.
ساغری در پایان با قدردانی از حمایت های مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در اختصاص امکانات و کمک به اعتلای فرهنگ مطاللعه و رشد شاخص های مطالعاتی از عزم کتابداران شهرستان برای ارائه خدمات مناسبت تر و تامین نیازهای مراجعین به کتابخانه خبرداد.
كلمات كليدی : رودبار , سجاد ساغری
نسخه قابل چاپ