فهرست

اخبار شهرستان‌ها

اوقات خوش آن بود که با کتاب به سر شد:

کتابخانه های عمومی گیلان، میزبان اوقات فراغت تابستانی دوستداران کتاب شدند

کتابخانه های عمومی استان گیلان همزمان با فرارسیدن فصل تابستان و آغاز ایام اوقات فراغت، با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی، هنری، آموزشی و محافل ادبی میزبان دوستداران کتاب و کتابخوانی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، همزمان با ایام فصل تابستان و شروع اوقات فراغت، کتابخانه های عمومی استان با برنامه های متنوع فرهنگی از قبیل: شاهنامه خوانی، جمع خوانی، شعرخوانی، کارگاه ها و نمایشگاه های مختلف، خطبه خوانی و منقبت خوانی، قصه خوانی، اردوهای تفریحی، برپایی کانون های ادبی و کلاس های نقاشی و خطاطی، لحظات شاد و مفرحی را برای اعضاء کتابخانه های عمومی ایجاد کردند. در بخش از این برنامه های فرهنگی که به ابتکار کتابداران  کتابخانه های عمومی استان گیلان و همزمان با آغازفصل تابستان و با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، کلاس های مختلف آموزشی و کارگاه ها و نمایشگاه های مناسبتی همراه شد، اعضای کتابخانه عمومی زنده یاد حاجیان رانکوه شهرستان املش با برگزاری نشست  شعرخوانی و نقد و برسسی اشعار شعرای برجسته کشور شد.

کتابداران کتابخانه عمومی دهنه سر سفیدرود شهرستان آستانه اشرفیه نیز با اجرای اردوی یک روزه و برپایی مسابقات متنوع، پذیرای اعضا کتابخانه و خانواده های آنان بودند.

برپایی نمایشگاه صنایع دستی در محوطه کتابخانه عمومی شمس گیلانی شهرستان لنگرود، از برنامه های تابستانی این کتابخانه بود.

برپایی غرفه صنایع دستی، مسابقه نقاشی و خطبه خوانی و منقبت خوانی، برنامه های اجرا شده کتابخانه عمومی امام علی(ع) اطاقور شهرستان لنگرود بود که با بازدید مسئولین شهرستانی همراه شد.

برگزاری کارگاه خانواده و بهداشت روانی از جمله برنامه های اجرا شده کتابخانه عمومی فرشید احمدی رستم آباد شهرستان رودبار بود.

کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) شهرستان رضوانشهر نیز با فرارسیدن اوقات فراغت تابستان، برنامه های فرهنگی متنوعی درقالب های کارگاه آموزشی داستان نویسی و خوشنویسی و انجمن شعر و معرفی کتاب به مناسبت دهه امامت و ولایت و جمع خوانی و معرفی کتب برگزار کرد.

اجرای برنامه های متنوع قصه خوانی و جمع خوانی از جمله برنامه های اجرا شده در ایام تابستان کتابخانه عمومی حضرت زهرا(س) کومله شهرستان لنگرود بود.

قصه گویی، ساخت کاردستی و خطبه خوانی از جمله برنامه های اجرا شده در کتابخانه عمومی شهدای ماسال شهرستان ماسال بود که در این ایام پذیرای اعضا کتابخانه بودند.

اجرای برنامه های شاهنامه خوانی و بلندخوانی از جمله برنامه های کتابخانه عمومی آیت الله طالقانی شهرستان بندرانزلی در این ایام بود.

کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) شهرستان رشت با اجرای برنامه های جمع خوانی، نقد کتاب و برنامه های متنوع فرهنگی دیگر میزبان اعضا کتابخانه بود.

برگزاری نشست کتابخوانی مناسبتی از برنامه های اجرا شده در اوقات فراغت کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) شهرستان صومعه سرا بود.

برگزاری کلاس قصه گویی در کتابخانه شهید داوود نشاطی شهرستان آستارا از برنامه های اجرا شده تابستانی این کتابخانه برای اعضا بود.

برگزاری محفل ادبی در کتابخانه شهید بهشتی شهرستان خمام، از برنامه های اجرا شده در ایام فراغت تابستانی این کتابخانه بود.

برگزاری نشست های مناسبتی، جمع خوانی، مسابقه نقاشی و فعالیت های متنوع فرهنگی از جمله فعالیت های اجرا شده در کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا در ایام تابستان برای استفاده اعضا کتابخانه های عمومی این شهرستان بود.

گفتنی است کتابخانه های عمومی استان گیلان در روزهای مانده تابستان و ایام اوقاات فراغت تابستانی با پیشبینی برنامه های متنوع پذیرای دوستداران یار مهربان خواهند بود.

كلمات كليدی : برنامه های تابستانی , اوقات فراغت
نسخه قابل چاپ