فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در آغاز سفر به گیلان؛

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با خانواده معظم شهید مدافع حرم سید اسماعیل سیرت نیا دیدار کرد

مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در بدو ورود به استان گیلان و اغاز سفر یکروزه خود برای دیدار با کتابداران کتابخانه های عمومی استان با حضور در منزل شهید مدافع حرم، سید اسماعیل سیرت نیا با پدر و مادر گرانقدر این شهید دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور شب گذشته، شنبه (24 تیر)، در بدو ورود به استان گیلان و پس از زیارت مرقد مطهر حضرت فاطمه اُخری سلام الله علیها، خواهر گرانقدر حضرت امام رضا (علیه السلام) در شهر رشت و با حضور محمدرضا هراتی، معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد؛ هادی آشتیانی عراقی، مشاور اجرایی و امور حوزه‌ دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ مهدی زرافشان، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛ محمدعلی محمدی، مدیرکل اداری و امور پشتیبانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، با حضور در منزل شهید مدافع حرم سید اسماعیل سیرت نیا با سید حسین سیرت نیا پدر و مادر این شهید والا مقام ایشان دیدار کرد.
مهدی رمضانی در این دیدار که با همراهی معاونین و مسئولین مجموعه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و نیز یاسر تقوی مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان صورت پذیرفت با بیان اینکه پیشرفت کشور به برکت خون شهدا و وجود پربرکت پدران و مادران و خانواده‌های معظم شهدا امکان‌پذیر شده مردم ایران را مدیون این شهدا و خانواده آنها توصیف کرد.
رمضانی همچنین نهاد کتابخانه‌های عمومی را مجموعه‌ای فرهنگی و با خدمت رسانی در حوزه کتاب و کتابخوانی دانست و آن را یکی از مهم‌ترین دستگاه‌های خدمت رسان در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و همچنین ایثار و شهادت عنوان کرد.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب مدافعین حرم و دفاع مقدس کارکنان مجموعه کتابخانه‌ها یکی از مهمترین مروجین فرهنگ والای شهادت و ایثار در کشور است که در کنار خانواده‌های معظم شهدا و دست‌اندرکاران این حوزه دانست.
در ادامه این دیدار پدر و مادر شهید مدافع حرم سید اسماعیل سیرت نیا با مرور خاطرات این شهید والامقام پرداخته و وی را شهیدی با روحیات فرهنگی و در خدمت ترویج فرهنگ والای ایرانی اسلامی عنوان کردند.
گفتنی است سید حسین سیرت نیا، پدر گرانقدر شهید اسماعیل سیرت نیا در پایان این دیدار کتاب "از من نخواه آرام بگیرم" که به زندگی این ‌شهید می‌پردازد را به دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اهدا کرد.
سیداسماعیل سیرت نیا متولد بیست وسوم تیر ماه سال ۱۳۵۷ اصالتاً اهل شهر رشت و ساکن تهران بود. وی از دانشجویان رشته علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن بود که در مقطع کارشناسی پیوسته مشغول به تحصیل بود.
او از نیروهای سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ محسوب می شد که در عملیات داوطلبانه در سوریه در جریان عملیات محرم هفدهم آبان سال 1394 و در نزدیکی حلب به وسیله اصابت ترکش خمپاره به ناحیه پهلو و پشت سرش همچون مادرش حضرت زهرا(س) در سن 37 سالگی به شهادت رسید.
پیکر این شهید در ستاد تیپ عملیاتی سپاه محمد رسول الله تشییع و سپس در زادگاهش شهر رشت تشییع و تدفین شد.
کتاب "از من نخواه آرام بگیرم" نوشته الهه آخرتی و شایسته شمسایی از انتشارات ۲۷ بعثت به زندگینامه این شهید مدافع حرم می‌پردازد.

تصاویر بیشتر مربوط به خبر را اینجا ببینید.
كلمات كليدی : دیدار با خانواده شهید , شهید , سید اسماعیل سیرت نیا , سفر دبیرکل نهاد , سفر دبیرکل
نسخه قابل چاپ