فهرست

اخبار شهرستان‌ها

معاون فرماندار رودبار در جلسه انجمن کتابخانه عمومی لوشان:

کتابخانه عمومی لوشان ظرفیت مهم فرهنگی شهر است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار رودبار در جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهر لوشان، جذب و ترغیب دانش آموزان و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و برگزاری برنامه های متنوع و ابتکاری بر اساس نیازهای روحی و فرهنگی مخاطبین با استفاده از ظرفیت کتابخانه و سالن اجتماعات مجموعه را ضروری عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، اولین جلسه انجمن کتابخانه عمومی امام جعفر صادق(ع) لوشان با حضور حجت الاسلام سجاد ساغری، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار؛ قاسم رضایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری این شهرستان، شهردار، اعضای شورای اسلامی، کتابداران و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی این شهر در شهرداری لوشان برگزار شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری رودبار در این نشست که به منظور رفع مشکلات و نیازمندی های کتابخانه برگزار شد، شکوفا شدن استعدادهای درخشان جوانان و نوجوانان شهر لوشان را درگرو ارتقا زیرساخت های فرهنگی بویژه کتابخانه ارزیابی کرد.
قاسم رضایی با قدردانی از پیگیری شورای اسلامی و شهرداری نسبت به وضعیت کتابخانه این شهر، به فعلیت رساندن ظرفیت های فرهنگی و شکوفا شدن استعدادهای جوانان و نوجوانان شهر لوشان را مستلزم توجه بیشتر همه ادارات، نهادها و دستگاهها بویژه شهرداری برای ارتقا زیرساخت ها از جمله تجهیز و تعمیر کتابخانه و سالن اجتماعات و همچنین زیبا سازی فضای داخلی و محیط پیرامون مجموعه کتابخانه لوشان دانست.
رضایی همچنین تشکیل و فعال سازی انجمن کتابخانه های هر شهر از جمله لوشان و تعامل و ارتباط متقابل مسئولین کتابخانه و مسئولین شهری و خیرین برای جذب منابع و امکانات، جذب و ترغیب دانش آموزان و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و برگزاری برنامه های متنوع و ابتکاری بر اساس نیازهای روحی و فرهنگی مخاطبین با استفاده از ظرفیت کتابخانه و سالن اجتماعات مجموعه را ضروری عنوان کرد.
حجت الاسلام سجاد ساغری، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار نیز در این نشست کتابخانه عمومی شهر لوشان را به لحاظ جانمایی، یکی از مراکز مهم برای حضور عموم مردم و بهره مندی از امکانات متعدد آن عنوان و برضرورت توجه بیش از پیش شهرداری و دیگر مسئولین به این مرکز تاکید کرد.
وی پیشبینی برنامه های فرهنگی، آموزشی، کارگاه های متعدد برای اقشار مختلف مردم و برگزاری جشنواره های فرهنگی ملی و استانی را از برنامه های آتی این مجموعه دانست.
گفتنی است مسئولین شهری و شهرستان ضمن بازدید میدانی از وضعیت کتابخانه شهر لوشان، مسائل و مشکلات موجود را مورد بررسی و اولویت بندی برای رفع مشکلات را در دستورکار قرار دادند.
كلمات كليدی : لوشان , جلسه انجمن
نسخه قابل چاپ