فهرست

اخبار شهرستان‌ها

بمناسبت فرارسیدن چهاردهم تیرماه مصادف با روزقلم؛

نشست کتاب خوان نویسندگان در صومعه سرا برگزار شد

با همکاری مشترک اداره کتابخانه های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا و به مناسبت فرارسیدن روز قلم، نشست کتاب خوان نویسندگان در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان گیلان، نشست کتاب خوان نویسندگان در آستانه فرارسیدن روز قلم روز سه شنبه (13تیرماه) با حضور آرزو عباس زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا؛ مجید شافعی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ حجت الاسلام والمسلمین علیرضا ابراهیم زاده، رییس اداره تبلیغات اسلامی؛ سید محمد جواد پور، رییس اداره اوقاف و امور خیریه، جمعی از شعرا و نویسندگان و فرهیختگان و ادیبان شهرستان صومعه سرا و به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد.
روز فرهنگ عمومی را به روز شناساندن کتاب و کتابخانه های عمومی تبدیل کنیم
در ابتدای نشست رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان صومعه سرا با اشاره به اقدام زیبای انجام شده اداره کتابخانه های عمومی و اظهار خرسندی از حضور در جمع اهل قلم شهرستان، شناساندن کتاب و کتابخانه های عمومی در روز فرهنگ عمومی توصیف کرد و گفت: گذر فرهنگ عمومی هر جامعه از کتابخانه های عمومی آن جامعه است.
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم زاده در ادامه با ذکر مطالبی از جلسه اخیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان و با نقل قولی از مدیر کل کتابخانه های عمومی استان درباره مقام معظم رهبری و ارزشی که آن شخصیت فرزانه برای کتاب و خواندن قائل هستند، به این که عضوی از انجمن موثر کتابخانه های عمومی شهرستان هستند، افتخار کرده و خواندن کتاب های خوب را توصیه اکید رهبر انقلاب دانست.
کتابخانه های عمومی اداره اوقاف را همواره در کنار خود بدانند
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان، ضمن اشاره به اقدامات موثرسال های اخیر کتابخانه های عمومی، همکاری دو مجموعه را در راستای هم افزایی کیفی بمنظور فراهم آوردن شرایط بهتر فرهنگی، ضروری خواند و اجرای طرح "هر صومعه سرایی یک خیر فرهنگی " را به عنوان یکی از نمودهای این همکاری در شهرستان دانست.
سید محمد جواد پور اداره اوقاف را اداره فرهنگی دانست که همواره در کنار فعالیت های خود یکی از بازوهای تبلیغی و ترویجی برای کتابخانه های عمومی خواهد بود.
مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه های عمومی به عنوان مهم ترین بازوهای فرهنگی جامعه هستند
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا نیز در ادامه ضمن تشکر از پیشنهاد برگزاری "نشست کتاب خوان نویسندگان"، برقراری ارتباط موثر با نویسندگان خوب  را یکی از وظایف ذاتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و پررنگ شدن محافل شعر و داستان را ابزاری برای بالندگی جامعه توصیف کرد.
مجید شافعی با درخواست همکاری بیشتر دو مجموعه به عنوان مهم ترین بازوهای فرهنگی جامعه، اظهار امیدواری کرد، در ادامه شاهد برگزاری نشست های فرهنگی بیشتر با همکاری دو اداره باشیم که رونمایی از کتاب های نویسندگان بومی یکی از مصادیق این همکاری است.
اهالی قلم بی شک رسولان و پیغام آوران سعادت بشری اند
رییس اداره کتابخانه های عمومی ضمن تبریک فرارسیدن روز قلم، حضور اهالی قلم و مسئولین ادارات فرهنگی شهرستان  در" نشست کتاب خوان نویسندگان"  به فال نیک گرفت و اهالی قلم را رسولان و پیغام آوران سعادت بشر دانست.
آرزو عباس زاده در ادامه ضمن اظهار خرسندی از حضور در فرهنگی ترین جمع شهرستان، تمامی نویسندگان شهرستان را به حضور پررنگ تر در کتابخانه های عمومی شهرستان دعوت کرد.
در این نشست کتاب خوان کتاب های «انسان 250 ساله» نوشته مقام معظم رهبری، «حماسه ی حسینی»، اثر استاد شهید مرتضی مطهری، «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» تالیف مقام معظم رهبری به ترتیب توسط روسای ادارات تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه و فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتاب هایی با موضوع آداب و رسوم و تاریخ گیلان و شهرستان صومعه سرا توسط نویسندگان شهرستان صومعه سرا انجام معرفی شد.
تقدیر از حسن مجیدیان، شاعر و مداح مطرح اهل بیت(ع)، امیررضا ستایش، از شعرای برجسته استان، قاسم خوش سیما، نویسنده و روزنامه نگار مطرح و محسن رضازاده، شاعر و نویسنده مطرح شهرستان صومعه سرا پایانبخش این محفل فرهنگی بود.
 

كلمات كليدی : روز قلم , نشست کتاب خوان , صومعه سرا , نویسندگان
نسخه قابل چاپ