فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با 14 تیر و روز قلم و با شعار « اهدای کتاب، اهدای دانایی»؛

جشنواره اهدای کتاب در شهرستان شفت آغاز شد

زینب عزیزپور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شفت از آغاز جشنواره اهدای کتاب در شهرستان شفت همزمان با 14 تیر و فرارسیدن روز قلم خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، زینب عزیزپور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شفت با اعلام این خبر ضمن گرامیداشت 14 تیر و فرارسیدن روز قلم گفت: جشنواره اهدای کتاب در شهرستان شفت از امروز چهارشنبه (14 تیر) و به همت کتابداران کتابخانه های عمومی این شهرستان برگزار شد و با استقبال خوب مردم نیز مواجه است.
عزیز پور همچنین با اشاره به محل برگزاری این رویداد فرهنگی گفت: این جشنواره بصورت نمادین در میدان انقلاب شهر شفت از ساعت ۹ الی ۱۲ ظهر برگزار شد و مسئولین شهرستان و مشتاقان و نیک اندیشان اهدای کتاب با حضور در این مراسم به غنی سازی مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان کمک کردند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شفت به اهداف برگزاری این جشنواره نیز اشاره کرد و گفت: این جشنواره با هدف غنی سازی مجموعه منابع کتابخانه‌ها و دسترسی بیشتر آحاد مردم به کتاب اجرا می شود و علاقمندان به شرکت در این سنت حسنه کتب موردعلاقه ویا خوانده شده واهدایی خود را به این غرفه تحویل دادند.
زینب عزیزپور افزود: در این راستا کتاب‌های خوانده شده اهدایی از خانه‌ها به کتابخانه‌ها هدایت می‌شوند و در یک مشارکت همگانی گامی موثر در بهبود منابع مطالعه و فرهنگ اهدای کتاب رقم می‌خورد و در واقع همه کتاب‌ها می‌توانند مخاطبانی داشته باشند و با افزودن به منابع کتابخانه‌ای بیشتر خوانده شوند.
وی درپایان ضمن دعوت از چهره های فرهنگی، مسئولین، چهره های دینی و عموم مردم و اهالی قلم برای پیوستن به این پویش و غنی سازی منابع کتابخانه ها خاطر نشان کرد: جشنواره اهدای کتاب، اهدای دانایی بصورت دائمی در کتابخانه های عمنومی شهید چمران شفت، آیت الله حکیم احمد سرگوراب و امام علی(ع) روستای کلاشم برگزار می شود و کتابداران آماده دریافت کتاب ها و منابع مکتوب مردم هستند.
گفتنی است جشنواره اهدای کتاب از سوی مردم به کتابخانه های در دوره های مختلف در همه کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شده و با استقبال عمومی مردم نیز مواجه بوه است.