فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در دیدار فرماندار رشت با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان تاکید شد؛

افتتاح کتابخانه مرکزی باعث رضایتمندی مردم در سطح جامعه می شود

فرماندار شهرستان رشت در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با تاکید بر اینکه افتتاح کتابخانه مرکزی باعث رضایتمندی مردم در سطح جامعه می شود، جهت همکاری برای بهره برداری هرچه سریع تر این پروژه بزرگ فرهنگی استان قول مساعد داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، کیا عاشوری، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رشت امروز یکشنبه (11 تیر) با حضور در کتابخانه مرکزی رشت با یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان دیدار کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این دیدار که با حضور پوریا قویدل، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت و مسئولین دو مجموعه صورت پذیرفت با اشاره به تلاش دست اندرکاران مجموعه برای رشد شاخص های مطالعاتی در استان، یکی از مهمترین ابزارهای این توسعه را ایجاد زیرساخت های مناسب مطالعاتی برای حضور اقشار مختلف مردم و بهره مندی از امکانات متعدد این فضاها ارزیابی کرد.
یاسر تقوی با بیان اینکه استان گیلان هم اکنون از 28 هزار متر مربع فضای مطالعاتی برخوردار است به تاثیر مثبت بهره برداری از کتابخانه مرکزی رشت به عنوان بزرگترین پروژه فرهنگی شمال کشور در افزایش شاخص سرانه فضای مطالعاتی استان بویژه شهر رشت خبرداد و گفت: این پروژه فرهنگی با مساحتی بالغ بر 7600 متر مربع سرانه فضای مطالعاتی استان را به میزان 25 درصد افزایش خواهد داد.
تقوی همچنین به مزایای دیگر کتابخانه مرکزی رشت نیز اشاره کرد و گفت: گنجایش بیش از 250 هزار جلد کتاب، بهره مندی همزمان 2هزار نفر از امکانات و ظرفیت های فرهنگی، آموزشی، هنری و فضاهای اختصاصی کتابخانه، و پیشبینی 47 خدمت متنوع برای حضور اقشار مختلف مردم تنها بخشی از این مزایا است.
وی در پایان به ضرورت اختصاص منابع کافی برای تکمیل و تجهیز کامل این کتابخانه نیز اشاره کرد و از فرماندار رشت خواست تا اعتبارات کافی برای این پروژه اختصاص دهد.
فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رشت نیز در این دیدار کتابخانه های عمومی را مراکز رشد آگاهی و زمینه ساز ارتقای فرهنگ و دانش معرفی کرد.
کیا عاشوری با اشاره به اینکه افتتاح کتابخانه مرکزی باعث رضایتمندی مردم در سطح جامعه می شود، جهت همکاری برای بهره برداری هرچه سریع تر این پروژه بزرگ فرهنگی استان قول مساعد داد.
عاشوری تامین نیاز شهرستان به فضاهای فرهنگی برای استفاده مردم فرهنگ دوست رشت را ضروری دانست و هزینه کرد در حوزه کتاب و کتاب خوانی را باعث ارتقای معرفت دانست. وی کتاب و مطالعه را باعث تغییر نگاه به جهان دانست و کتاب را دریچه ای برای رسیدن به فضیلت ارزیابی کرد.
گفتنی است بازدید فرماندار شهرستان رشت از بخش های مختلف کتابخانه مرکزی پایان بخش این دیدار بود.كلمات كليدی : کتابخانه مرکزی رشت , فرماندار رشت , دیدار مدیران
نسخه قابل چاپ