فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با همکاری کتابخانه های عمومی و نمایندگی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران؛

غرفه نمایشگاه کتاب و پوستر به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در آستارا گشایش یافت

همزمان با آغاز هفته مبارزه با مواد مخدر و با همکاری مشترک ادارات کتابخانه های عمومی و بهزیستی شهرستان آستارا، غرفه نمایشگاه کتاب و پوستر مضرات مصرف مواد مخدر در در میدان شهرداری گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، نمایشگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر روز پنجشنبه (1 تیر) در محل پارک شهرداری آستارا در آیینی با حضور عنایت رضایی پور، فرماندار آستارا؛ رامش انورزاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی اسن شهرستان و جمعی از مسئولان گشایش یافت.
فرماندار آستارا در آیین افتتاح این نمایشگاه با بیان اینکه ارائه آموزش‌های مرتبط با برنامه‌های پیشگیرانه در مدارس ضروری است، چرا که با آگاه‌سازی مناسب و به موقع می‌توانیم در تربیت نسلی سالم به عنوان سرمایه‌های انسانی آینده کشور موفق شویم، اظهار کرد: با توجه به حجم تهدیدات موجود در زمینه آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد به مواد مخدر لازم است با همکاری نهادهای مسئول، اطلاع رسانی آسیب‌های اجتماعی گسترده‌تر شود.
عنایت رضایی پور، تصریح کرد: به دلیل عدم آشنایی خانواده‌ها با مواد مخدر جدید و رونگردان‌ها، آسیب‌ها و چالش‌های اعتیاد جدی‌تر شده است. فرماندار آستارا با تاکید بر لزوم تقویت فرهنگ‌سازی برای پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر، خواستار برنامه‌سازی و اطلاع‌رسانی رسانه‌های مختلف در خصوص عواقب و آسیب‌های اعتیاد و آگاه‌سازی نوجوانان و جوانان شد.
در نمایشگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی (مواد مخدر - اعتیاد - قلیان - سیگار) که با همکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا، نمایندگی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران در شهرستان آستارا، مراکز ترک اعتیاد و اداره بهزیستی به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در محل پارک شهرداری آستارا برپا شده است، آسیب های اجتماعی در قالب عکس، کتاب، بنر و اطلاعیه با هدف نمایش آثار زیانبار مواد مخدر، سیگار و قلیان و عواقب جبران آنها اطلاع رسانی شده است.
 
كلمات كليدی : مواد مخدر , اعتیاد , پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر , آستارا
نسخه قابل چاپ