فهرست

اخبار شهرستان‌ها

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد:

قصه گویی بهترین فرصت برای انتقال مفاهیم فرهنگی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی محمدمهدی اسماعیلی در آیین اختتامیه دومین دو سالانه قصه گویی نهال امید در شهر جلفا استان آذربایجان شرقی قصه گویی را بهترین فرصت برای انتقال مفاهیم فرهنگی عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، محمدمهدی اسماعیلی در آیین اختتامیه دومین دو سالانه قصه گویی نهال امید در شهر جلفای استان آذربایجان شرقی گفت: در ادبیات داستانی ما، حکایت و داستان های قرآنی جایگاه ویژه ای داشته و از سوی دیگر در جامعه ایرانی نیز قصه گویی سابقه ای دیرینه دارد.
وی ادامه داد: در تمامی خانواده های ایرانی، کودکان با قصه بزرگ می شوند که این فرصت را باید برای انتقال مفاهیم فرهنگی مغتنم بدانیم.
اسماعیلی از جایگاه ویژه کودکان و نوجوانان در اجرای برنامه های فرهنگی و هنری خبر داد و گفت: نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز در این راستا برنامه ریزی های خوبی داشته و برنامه های راهبردی در نظر گرفته است.
گفتنی است، دومین دوسالانه قصه گویی «نهال امید» با شعار «قصه خوب؛ نسل خوب» و با هدف ترویج قصه‌گویی، شناسایی و تشویق و بهره‌مندی از توانمندی‌های شبکه کتابخانه‌های عمومی، کتابداران و اعضا، در دو بخش قصه‌گویی صحنه‌ای و قصه‌گویی دیجیتال برگزار شد.
در این دوسالانه موضوعاتی چون «مسائل روز جامعه»، «موضوعات آزاد»، «سبک زندگی ایرانی-اسلامی»، «شعار سال» به عنوان موضوعات محوری درنظر گرفته شد.
دوسالانه «نهال امید» در دو بخش قصه‌گویی صحنه‌ای و قصه‌گویی دیجیتال و در سه سطح ملی، منطقه‌ای و استانی برگزار شد. در حال حاضر مرحله ملی این دوره طی ۲ روز، ۳۰ و ۳۱ خردادماه در جلفا برگزار شده و امروز طی مراسمی، ۱۲ قصه‌گوی برتر شامل ۶ برگزیده در بخش دیجیتال و ۶ برگزیده در بخش صحنه‌ای به انتخاب هیئت داوران معرفی شدند.

كلمات كليدی : محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی , قصه گویی نهاد , نهال امید
نسخه قابل چاپ