فهرست

اخبار شهرستان‌ها

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در بندر انزلی:

ریشه برخی مشکلات اقتصادی و اجتماعی در عدم توسعه مناسب زیرساخت های مطالعاتی است

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی، ریشه برخی مشکلات اقتصادی و اجتماعی را ناشی از عدم توسعه مناسب زیرساخت های مطالعاتی عنوان و از همه مسئولین و چهره های فرهنگی خواست برای رفع این مشکلات به مجموعه کتابخانه ها کمک کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی دیروز سه شنبه (29 خرداد) و با حضور یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ محمد پور خوش سعادت، فرماندار بندر انزلی؛ نجمه فکوری سنگاچین، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان؛ مهدی خلیلی، شهردار بندر انزلی؛ روسای ادارات آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، عضو شورای اسلامی، مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در شهرستان بندر انزلی، بخشدار مرکزی شهرستان و اعضای انجمن در فرمانداری بندر انزلی برگزار شد.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در این جلسه بیانات مقام معظم رهبری در خصوص لزوم ایجاد دغدغه در مردم برای پرداختن به امر مطالعه را یادآور شد و با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف مورد نظر تاکید شده توسط معظم له می بایست همه مسئولین خود را در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه سهیم بدانند، ریشه همه مشکلات اقتصادی، فرهنگی و معظلات اجتماعی را در عدم درک درست برخی از مسئولین در انجام رسالت اجتماعی خود در زمینه اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی عنوان کرد.
یاسر تقوی کتاب و کتابخوانی را ریشه اصلی رشد فرهنگی و آگاهی های اجتماعی در جامعه عنوان کرد و گفت: اگر این فرهنگ در جامعه نهادیه و فهم شود فواید فراوان آن بزودی نمایان خواهد شد.
تقوی توسعه زیرساخت های کتابخانه ای در مناطق مختلف گیلان را از اهداف مجموعه کتابخانه ها برای رسیدن به هدف اصلی و مهم اشاعه فرهنگ مطالعه دانست و با اشاره به پروژه در حال اتمام کتابخانه عمومی روستای آبکنار و پیشرفت 80 درصدی آن بر لزوم تخصیص اعتبارات لازم برای اتمام آن و بهره مندی مردم از این مرکز فرهنگی تاکید کرد.
وی بندر انزلی را مستعد کسب عنوان پایتخت کتاب ایران توصیف کرد و اقدامات و فعالیت های موثر کتابخانه ها در کنار افراد فرهیخته در شهرستان را در این راستا دانست.
فرماندار شهرستان بندر انزلی نیز در این نشست فراگیری شبکه های اجتماعی و فضای مجازی و ارائه اطلاعات اندک و فشرده به مردم بویژه جوانان را ریشه بسیاری از مشکلات در عدم توسعه امر مطالعه در جامعه عنوان کرد.
 
فرماندار بندر انزلی: در جامعه ای که سطح تفکر و اندیشه ورزی عمیق نباشد هر دروغ و اطلاعات نادرستی منجر به مشکلات عدیده می شود
محمد پور خوش سعادت عمق اندک اطلاعات برخی از جوانان و نوجوانان بواسطه رخنه فرهنگی دشمنان نظام را یکی از علل اصلی اغتشاشات اخیر توصیف کرد و با بیان اینکه در جامعه ای که سطح تفکر و اندیشه ورزی عمیق نباشد هر دروغ و اطلاعات نادرستی منجر به مشکلات عدیده برای آن جامعه میشود بر لزوم استفاده از ظرفیت کتابخانه ها برای گسترش فرهنگ مطالعه و غنای فکری مردم تاکید کرد.
وی در پایان ضمن اعلام حمایت کامل خود از برنامه ها و اقدامات فرهنگی، آموزشی و اجتماعی کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی از همه مسئولین و چهره های تاثیر گذار این منطقه خواست با بکارگیری امکانات خود به رشد و توسعه فرهنگ مطالعه و آگاهی های اجتماعی کمک کنند.
 
شهردار: در کنار مجموعه کتابخانه های بندر انزلی هستیم
مهدی خلیلی، شهردار بندر انزلی نیز در این نشست با اعلام آمادگی برای هرنوع کمک مادی و معنوی برای توسعه امر کتابخوانی در این شهر، کمک به کتابخانه ها را از وظایف و رسالت های اصلی در دوره جدید شهرداری برشمرد.
 
درخواست فکوری برای تزریق اعتبار کافی پروژه کتابخانه عمومی آبکنار
گفتنی است در ابتدای این نشست نجمه فکوری سنگاچین، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان بندر انزلی با ارائه گزارشی از وضعیت شاخص های مختلف مطالعه به وضعیت کتابخانه عمومی شهر آبکنار اشاره و خواستار مساعدت ویژه فرماندار برای اتمام این پروژه فرهنگی با پیشرفت 80 درصدی شد.


 
كلمات كليدی : جلسه انجمن , شهرستان بندر انزلی
نسخه قابل چاپ