فهرست

اخبار شهرستان‌ها

فرماندار شفت در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان:

ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین دانش‌آموزان یک ضرورت است

فرماندار شهرستان شفت در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان با بیان اینکه رشد و توسعه هر جامعه‌ای در گرو توسعه فرهنگی آن و زیربنای توسعه فرهنگی نیز با کتاب‌خوانی میسر می‌شود بر ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین دانش اموزان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شفت دیروز شنبه، (20 خرداد) و به ریاست مهدی نقدی و با حضور زینب عزیزپور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان؛ روسا و مسئولین ادارات، اعضای انجمن و چهره های فرهنگی شفت در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شفت در این نشست که به منظور بررسی و رفع مشکلات کتابخانه های عمومی و نیز ارائه راهکار برای توسعه کمی و کیفی برگزار شد اظهار کرد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاثیر مستقیمی بر افزایش آگاهی اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی در شهرستان دارد.

مهدی نقدی با اشاره به اینکه یکی از شاخصه های فرهنگی هر شهرستان داشتن کتابخانه های عمومی است و توسعه فضاهای فرهنگی به ویژه کتابخانه از نیازهای مهم در هر جامعه‌ای است، تاکید کرد: شهر شفت فاقد ساختمان کتابخانه مستقل مرکزی می‌باشد که با پیگیری‌های لازم در اولین فرصت شاهد ایجاد کتابخانه عمومی در این شهر خواهیم بود.
نقدی با اشاره به این موضوع که ترویج فرهنگ کتاب خوانی در بین کودکان و نوجوانان مبنایی ترین اصل توسعه در هر کشوری است، افزود: برنامه ریزی جهت ترویج فرهنگ مطالعه کتاب و کتابخوانی به ویژه در بین دانش آموزان انجام شود.
وی اضافه کرد: خانواده‌ها نیز نقش اساسی در ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه فرزندان دارند و باید از کودکی فرزندان خود را به سمت مطالعه کتاب و افزایش آگاهی سوق دهند.
فرماندار شفت همچنین خاطر نشان کرد:
انجمن کتابخانه‌های عمومی باید پویایی، خلاقیت و ایده‌های مثبت در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی داشته باشد.
زینب عزیزپور، رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شفت نیز در ادامه با بیان اینکه هم اکنون 1 هزار و 247 عضو فعال در 4 باب کتابخانه عمومی این شهرستان عضویت دارند از رتبه 4 سرانه عضویت نسبت به جمعیت استان و رتبه 6 سرانه امانت با وجود محدودیت منابع و زیر بنای کتابخانه ای خبر داد.


 
كلمات كليدی : شفت , جلسه انجمن
نسخه قابل چاپ