فهرست

اخبار شهرستان‌ها

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در شهرستان فومن خبر داد:

مشارکت 8 هزار گیلانی در دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فومن ضمن دعوت از همه مردم برای پیوستن به دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی از مشارکت بیش از8 هزار گیلانی در این رویداد مهم کتابخوانی تا امروز خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فومن روز دوشنبه (۸ خرداد) با حضور یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ موسی فکور، فرماندار شهرستان فومن؛ فاطمه دقت کار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و جمعی از مسئولین استانی و فرهنگی در محل فرمانداری فومن برگزار شد.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این نشست با اشاره به برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و بیان منویات مقام معظم رهبری در بازدید از سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، به اهمیت حوزه کتاب و کتابخوانی بر فرهنگ جامعه تاکید کرد.
یاسر تقوی، با بیان اینکه تاکنون ۸ هزار نفر گیلانی علاقمند به کتاب و کتابخوانی در دوازدهمین دوره جشنواره رضوی شرکت کرده اند، خواستار مشارکت متولیان فرهنگی در اطلاع رسانی بزرگترین جشنواره فرهنگی کشور شد.
تقوی در ادامه با بیان اینکه دو کتابخانه روستایی شهرستان ظرفیت بالایی برای معرفی به عنوان روستای دوستدار کتاب کشور را دارد، از تمهیدات ویژه اداره کل کتابخانه های عمومی استان برای توسعه کمی و کیفی فعالیت های این دو کتابخانه و نیز تجهیز و ارسال منابع برای رسیدن به این هدف خبرداد.
 
موسی فکور، فرماندار شهرستان فومن با اشاره به این که باید در بحث ترویج کتابخوانی با تمام توان تلاش کرد، خواستار ادامه تشکیل این جلسات در محل کتابخانه های عمومی شهرستان برای تعامل و اثرگذاری این نشست ها برای رفع موانع و مشکلات کتابخانه ها شد.
موسی فکور با تاکید بر لزوم مشارکت عمومی در جشنواره کتابخوانی رضوی، خواستار مشارکت ادارات و کارکنان و جامعه هدف در بزرگترین رویداد فرهنگی کشور شد.
فکور با بیان اینکه باید از فرصت ها و ظرفیت های اجتماعی به منظور ترویج کتابخوانی استفاده کرد، ضمن تاکید بر تعیین تکلیف موضوع ساختمان کتابخانه عمومی شهر ماکلوان، از لزوم توجه ویژه به وضعیت کتابخانه عمومی ماسوله آستانه ثبت جهانی این شهر تاکید کرد.
 
فاطمه دقتکار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فومن نیز در ابتدای این نشست ضمن ارائه گزارشی از وضعیت شاخص های مختلف مطالعه در فومن، بر لزوم تعیین تکلیف احداث کتابخانه عمومی شهر ماکلوان و اختصاص منابع کافی برای شاداب سازی و تجهیز کتابخانه عمومی ماسوله تاکید کرد.