فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به منظور بازدید و تبادل نظر؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با سرپرست کتابخانه های عمومی رودبار دیدار کرد

رضا ثقتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان در سفر به شهرستان رودبار با حضور در کتابخانه عمومی شهید هدایت درویشوند با حجت الاسلام سجاد ساغری، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، رضا ثقتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان با همراهی علی نظری، سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رودبار دیروز دوشنبه (8 خرداد) با حضور در کتابخانه عمومی شهید هدایت درویشوند با حجت الاسلام سجاد ساغری، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
ثقتی: ترویج و گسترش فرهنگ بدون توسعه امر کتاب و کتابخوانی میسر نخواهد شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان در این بازدید ضمن دیدار با کتابداران این کتابخانه به همکاری های سازنده و خوب دو مجموعه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و دستگاه متبوع خود اشاره و تلاش برای احیای فرهنگ مطالعه در استان گیلان را از اهداف مشترک مدیران دو مجموعه ارزیابی کرد.
رضا ثقتی همچنین با بیان اینکه ترویج و گسترش فرهنگ بدون توسعه امر کتاب و کتابخوانی میسر نخواهد شد، بر لزوم همکاری و هم افزایی ادارات شهرستانی در این حوزه تاکید و آن را از وظایف دست اندرکاران مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد.

حجت الاسلام سجاد ساغری، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار نیز در این دیدار ضمن قدردانی از نگاه مثبت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به مقوله توسعه امر کتاب و کتابخوانی در این شهرستان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات کتابخانه های عمومی، به برنامه های خود برای رشد شاخص های مختلف مطالعاتی در این منطقه اشاره و مشکلات متعدد در این مسیر را یادآور شد.
حجت الاسلام ساغری همچنین اظهار امیدواری کرد نخستین بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از کتابخانه های عمومی استان که از مبدا شهرستان رودبار آغاز شد، منشا تحولات جدید در حوزه توسعه امر کتاب و کتابخوانی در استان گیلان باشد.
وی دیدار با مدیران و متولیان فرهنگی و اثرگذار در حوزه هایب مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را با هدف رفع مشکلات متعدد کتابخانه ها و احیای فرهنگ مطالعه در شهرستان رودبار ارزیابی و از همه نخبگان و دغدغه مندان برای رسیدن به این هدف دعوت کرد.
گفتنی است در دیدار مدیران کل دستگاه های فرهنگی استان گیلان که در سال گذشته و با موضوع نشست دستگاه های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد، بر لزوم همکاری این دستگاه ها برای رشد شاخص های مطالعاتی در سطح استانی و شهرستانی تاکید شده بود.نسخه قابل چاپ