فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در دیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با شهردار کلانشهر رشت تاکید شد؛

کتابخانه عمومی هویت فرهنگی هر جامعه است

کتابخانه عمومی هویت فرهنگی هر جامعه استمدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در دیدار با شهردار کلانشهر رشت، با اشاره به منویات رهبری در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، کتاب و کتاب خوانی را هویت فرهنگی هر جامعه خواند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، یاسر تقوی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان دیروز شنبه(7خرداد) در دیدار صمیمی با رحیم شوقی، شهردار کلانشهر رشت که با حضور حسین رضویان، عضو شورای اسلامی شهر رشت و پوریا قویدل، رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت برگزار شد بر لزوم ترویج امر مطالعه در بین عموم مردم و مسئولین تاکید کرد.
 
یاسر تقوی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، به منویات رهبری در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اشاره کرد و لزوم ترویج امر مطالعه در بین عموم مردم و مسئولین را ضروری برشمرد.
یاسر تقوی با تاکید بر این موضوع که کتاب و کتاب خوانی هویت فرهنگی هر جامعه است و مقام معظم رهبری در بیانات خود در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، تولید کارهای هنری و رسانه‌ای خوب را نیازمند کتاب و مطالعه دانستند، گفت: مسئولین با توجه بیشتر به حوزه کتاب و کتابخوانی، گام موثری در پیشبرد اهداف این حوزه خواهند داشت.
تقوی، با اشاره به لزوم بهره برداری هرچه زودتر از بزرگترین کتابخانه شمال کشور، بهره مندی مردم فرهنگ دوست گیلان را از کتابخانه مرکزی رشت، گام مهمی در پیشرفت شاخص های تاثیر گذار در سرانه مطالعه استان برشمرد و ساخت و بهره برداری از کتابخانه امام رضا(ع) رشت را نیازمند توجه بیشتر مسئولین و مدیران شهری در آینده نزدیک دانست.
رحیم شوقی، شهردار کلانشهر رشت در جریان این دیدار با مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مدیریت شهری را یکی از بازوان توانای مجموعه کتابخانه ها در توسعه زیرساخت های مطالعاتی بیان داشت و گفت: باید هم افزایی های بیشتر و بهینه تری در این حوزه ایجاد شود.


 
كلمات كليدی : دیدار , مدیر کل استان , شهردار کلانشهر رشت
نسخه قابل چاپ