فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی گیلان؛

مراسم معارفه سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان املش برگزار شد

مراسم معارفه ابراهیم پیربالا به عنوان سرپرست جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان املش با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان و فرماندار این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مراسم معارفه سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان املش و تکریم رئیس پیشین این اداره دیروز دوشنبه(18اردیبهشت) با حضور یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ مختار رضایی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی املش؛ زینب کریمی پور، رئیس پیشین اداره کتابخانه های عمومی شهرستان املش در محل فرمانداری برگزار شد.
 

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در ابتدای این مراسم با ارزیابی مثبت از اقدامات و عملکرد مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان املش در طول مدت مدیریت پیشین این مجموعه، حمایت ها و پیگیری های فرماندار و اعضای انجمن این شهرستان را زمینه ساز هرگونه تحول در حوزه فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد.
یاسر تقوی با بیان اینکه تعامل و تفاهم در شهرستان عامل موفقیت مسئولین خواهد بود بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران مولود کتابخوانی است و حکمت رهبر انقلاب هم به اذعان همه مردم ناشی از مطالعه است ولی متاسفانه علیرغم تاکیدات دین و بزرگان و رهبران دینی و انقلاب، آنچنان که باید نتوانستیم در حوزه کتاب موفقیت داشته باشیم.
تقوی، دوره دولت سیزدهم  را امکان بسیار مناسبی برای توسعه امر کتابخوانی معرفی کرد که شاکله انسان سازی با کتاب رقم می خورد و حضرت آقا نیز فرآیند کمال بشری را در این موضوع دانسته اند و همچنین برنامه ریزی، وقت و اعتبار، سه مولفه اثرگذار در حوزه موفقیت اقدامات به خصوص در حوزه کتاب و کتابخوانی است که هرچه از موضوع کتاب فاصله گرفتیم، خسران دیدیم و امیدوارم با توجه بیشتر به حوزه کتاب و بهره مندی از نظرات جمعی شاهد اقدامات مثبت باشیم.
وی در ادامه این مراسم شرایط شهرستان املش در حوزه کتاب را بسیار مناسب خواند که با تلاش های رئیس پیشین شهرستان محقق شده است و امیدواریم با حضور پیربالا در شهرستان املش و حمایت های فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان، شاهد اتفاقات بهتری در شهرستان املش باشیم.
 

 
فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی املش با تمجید از عملکرد کریمی پور، گفت: اخلاق مداری و رعایت انضباط کاری از خصوصیات بارز ایشان بوده و بسیار ناراحت هستیم که از شهرستان به حوزه دیگری منتقل می شوند و برای ایشان آرزوی موفقیت کرد.
مختار رضایی، از حمایت های کامل خود از فرهنگ مطالعه و اقدامات کتابخانه ها سخن گفت و با اشاره به نگاه مقام معظم رهبری به حوزه کتاب، این نگاه را ارزشمند دانست و آن را نقادانه و اصلاح ساز عنوان کرد.
ابراهیم پیل بالا، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی املش نیز در مراسم معارفه خود تلاش برای افزایش سرانه مطالعه و برنامه ریزی و جذب اعتبارات مناسب جهت تجهیز و شاداب سازی این مراکز را از اولویت های خود برشمرد.

گفتنی است زینب کریمی پور، در دوران پنج ساله حضور خود در کتابخانه های عمومی املش موفقیت های چشمگیری در حوزه ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی داشت. همچنین ابراهیم پیل بالا دانش آموخته رشته زبان و ادبیات فارسی بوده و مسئولیت کتابخانه عمومی مرحوم حاجیان رانکوه را در کارنامه کاری خود دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان پس از برگزاری این مراسم با حضور در کتابخانه عمومی میرزاحبیب الله املشی با کتابداران این کتابخانه دیدار و گفتگو کرد.